Otázka, ktorá pohlcuje naše životy a v každom období je jej odpoveď iná. Určite sa každý z nás stretol s tým, že sme sa vlastne sami seba pýtali, čo vlastne od života chcem?

Sedím v práci, pozriem sa z okna a vidím deti, ktoré sa prechádzajú s pani učiteľkou zo škôlky. Dám si otázku, aké by to bolo byť matkou? Veď milujem deti, tak už je na to asi aj ten správny čas. Ale popritom pijem kávu, čítam noviny a práve kliknem na článok o žene, ktorá opustila svoju prácu a išla za svojím snom.

Cestuje po rôznych krásnych a teplých krajinách, spoznáva nových ľudí a píše svoj blog, kde opisuje svoj nezávislý život. V tom momente mi napadne, aké by to bolo? Veď toto by ma presne bavilo. Chcela by som mať bezstarostný život a cestovať. No v ďalšom článku pod tým, si prezriem výstavu novej kolekcie svadobných šiat na najnovšiu sezónu a vtedy ma zase napadne, aké krásne by bolo kráčať k oltáru.

kcoqloqpfk-drew-coffman-1 foto: thoughtcatalog.com

Myslím si, že úplne každý premýšľa a som presvedčená, že len málokto urobí presne to, čo v danom momente chce. Bolo by to asi veľmi dopletené, pretože naša myseľ pracuje podľa vnemov. Tak ako, keď prechádzate okolo továrne na čokoládu, popritom zacítite tú skvelú vôňu čokolády a tak rozmýšľate, že by ste si ju okamžite dali. No realita je, že sedíte v zápche, do obchodu sa Vám ísť nechce a vy máte už o pár minút dohodnuté stretnutie. No, keď na to stretnutie dorazíte, zistíte, že vaša klientka má tak krásny kabát, že by Vám sekol do Vášho šatníka, a tak strácate predošlú myšlienku na tú chutnú čokoládu.

A presne takto som si vysvetlila všetky tie chute a myšlienky na dané veci, nad ktorými premýšľam celý deň.

A čo s tým? Buď sa uspokojíme s tým, čo máme, alebo, ak naše životy zmeniť chceme, tak poďme na to. Zoberme si papier a pero, napíšme si po čom túžime a pomaly si to začnime plniť! Nečakajme na ďalší rok, neodkladajme veci na zajtra, ale začnime konať! Ak chceš schudnúť alebo vypracovať svoje telo, tak poď na to, zavolaj svoju BFF a choďte si zacvičiť. Ak sa ti páči ten kabát tvojej kolegyne, kúp si podobný, pretože rovnaké veci sú iba pre tvoju BFF.

foto: hola.com

Predsa tento život je náš a iba na nás záleží, ako bude vyzerať.

PS: Aj keď tvoj život bude úplne ideálny a ak si ho vytvoríš presne podľa tvojich predstáv, aj napriek tomu zajtra pôjdeš do kaviarne a tam sa znova stretneš s niečím, čo by ťa asi napĺňalo alebo čo by si chcela. Ale nelám si nad tým hlavu, proste sa zmier s tým, že aj napriek tvojej ideálnej predstave napokon zistíš, že to ideál ani nie je. Ale……. to sme predsa my ženy 😀 Výnimočné stvorenia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife