instagram.com/arianasbhad

Nádherné tmavé vlasy, zvodné oči a plné pery, k tomu sa pridal dokonalý hlas a sebavedomie, ktoré z nej priam srší. Rihanna sa tak stala obľúbenou speváčkou nejedného dievčaťa či ženy. Dnes sa okrem hudby venuje aj svojej kozmetike a práve to ju zaradilo do „klubu najväčších boháčov“. Forbes totiž oficiálne zverejnil, že práve táto exotická speváčka sa stala najbohatšou speváčkou na svete.

Do povedomia mnohých sa dostala až s piesňou “Pon de Replay”, ktorá ju zaradila do svetových rebríčkov a vystrelila Rihannu do výšin slávy. Dnes má na konte niekoľko ocenení za skvelé hudobné skladby, video klipy, spolupráce so známymi spevákmi. Venuje sa aj dabingu a zahrala si v známych filmoch (napríklad Ocean‘ 8 alebo Valerian).

Jej majetok je v hodnote až 1,7 miliardy amerických dolárov. Tým si vyslúžila titul najbohatšej ženy speváčky, a zároveň druhej najbohatšej ženy šoubiznisu (prvé miesto patrí moderátorke Oprah Winfrey).

Nádherná kráska z Barbadosu sa v poslednej dobe však nezameriava len na svoju hudobnú kariéru, ale aj na vlastnú kolekciu spodnej bielizne Savage x Fenty a vytvorila aj vlastnú kozmetickú značku s názvom Fenty Beauty, čím na trh priniesla úplne nový vietor.

Táto popová diva sa stala oficiálnou miliardárkou, a tak aj najbohatšou speváčkou na svete. Nehľadaj však za tým iba jej hudobné úspechy, ale skôr podnikavého ducha. Ako uvádza oficiálna stránka Forbes, kráska si to vyslúžila najmä vďaka jej značke, keď sa Rihanna v roku 2017, vlastným menom Robyn Fenty, snažila vytvoriť vlastnú kozmetickú spoločnosť s heslo: “women everywhere (feel) included”. Popularita jej značky vzrástla aj vďaka sociálnym sieťam. Na Instagrame, kde Rihanna vystupuje pod menom @badgalriri, ju totiž sleduje viac ako 103 miliónov sledovateľov a jej značku @fentybeauty sleduje už skoro 11 miliónov followerov, čo by na skvelú propagáciu aj celkom stačilo. 

Hlavným zámerom speváčky bolo dodať širokú škálu make-upov pre každý typ pleti, pričom základ dnes tvorí 50 odtieňov. Myslela pri tom predovšetkým na ženy s tmavšou pleťou, ktoré si len veľmi ťažko nájdu ideálny odtieň. Rovnako tak spája značku aj v reklamách so ženami odlišných farieb pleti.

Rihanna tak dokázala vytvoriť nielen dokonalé hity na diskotéku, smutné skladby na vyplakanie sa či hity, ktoré si doteraz spievame, ale aj kozmetiku pre všetky ženy na svete a nádhernú spodnú bielizeň, v ktorej si každá bude pripadať ako bohyňa. Fenty Beauty nájdeš napríklad v sieti Sephora či na rôznych internetových stránkach. 

Rihanna je nielen skvelou umelkyňou, prekrásnou ženou, ale aj šikovnou podnikateľkou. Vo Fenty Beauty vlastní 50 % podiel, čím jej k majetku pribudlo 1,4 miliardy, druhú polovicu vlastní jeden z najbohatších ľudí na planéte, Bernard Arnault. Ostatné bohatstvo nadobudla z podielov v Savage x Fenty a zvyšok zarobila z hudby a filmov.

Si jej fanúšička až natoľko, že si už stihla vyskúšať aj jej produkty?

 

Zdroj: Forbes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News