On. Nedávajme mu meno. Veď vieš, koho myslím. Jednoducho on.

Poďme sa naňho pozrieť hlbšie. Bol v tvojom živote istú dobu. Bol tvojim dôvodom pre úsmev. Bol tvojou odpoveďou pre modlitbu. Bol pre teba dokonalý aj so svojimi nedokonalosťami. Istým spôsobom si bola kvôli nemu lepším človekom. Je v poriadku, ak niekto odíde z tvojho života.

Je v poriadku, ak tam bol čo len chvíľu. Niektorí ľudia sú v našich životoch krátko, no zanechajú v nás stopy ako tí, ktorí sú v našich životom dlho. Možno to bolo len pár dní, pár okamihov, možno mesiace, roky. No je preč. Poučila si sa. Pochopila si viac samu seba. Zažila si niečo nové. Už vieš, čo to bolo zbožňovať na pár okamihov. Bolo v poriadku byť s ním, získať niečo hodnotné, aj keď bol len dočasný.

Je v poriadku, ak si cítila hnev. Je v poriadku, ak si plakala. Všetko v našom živote má obrovský zmysel. I naše malé či veľké rozhodnutia. I ľudia, ktorí s nami boli len pár chvíľ.

zdroj: unsplash.com

Mnoho ľudí v našom živote sú len dočasní pútnici, ktorí nám majú niečo hodnotné odovzdať. Možno sebaúctu, sebadôveru. Nie vždy sú dobrí, nie vždy sa ťažko znášajú, no oni vytvárajú tvoj život. Tak ako aj on. Neber ho ako chybu, prestaň ho nenávidieť, prestaň cítiť hnev či bolesť. Bol súčasťou tvojho života, možno len na pár chvíľ, no dal ti doživotnú lekciu.

Ľudia do našich životov neprichádzajú len tak, vždy v nás niečo zanechajú. Vždy. Možno nebol najlepší partner, človek či muž. Ale chvíle s ním boli vzácne, možno jeho názory, ktoré ťa posilnili v tých tvojich, možno jeho názor na teba, možno tvoja väčšia sebaúcta. Skús  len porozmýšľať. Možno bol pre teba testom, trestom alebo darom. Vyber si, drahá.

Bol v tvojom živote dočasný, no dal ti doživotnú lekciu.

Niektorí ľudia vstúpia do nášho života a rýchlo z neho odídu.Niektorí v ňom nejakú dobu zostanú a zanechajú stopy v našich srdciach. My už potom nikdy nebudeme takí, ako predtým.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.