stocksy.com

Naše slová a myšlienky majú obrovskú moc. Možno si niekedy ani neuvedomuješ, že to, čo povieš alebo si na to pomyslíš, ovplyvňuje tvoju náladu a postoj k danej veci.

Prinášame ti zoznam 9-tich fráz, ktoré používaš každý deň, bez toho, aby si nad nimi premýšľala. Prinášame ti návod ako sa ich zbaviť a nahradiť ich príjemnejšími a lepšími slovami.

Prestaň rozprávať:

  1. „Ja musím.“

Rob, čo chceš. Tvoj život je len tvoj a nikoho iného. Ty nemusíš nič. Na to si pamätaj. Skús si namiesto toho povedať:„Chcem to spraviť.“ „To by bolo pekné,…“ „Bolo by super, keby…“

  1. „Som vinný.“

Priznaj si koľko krát sa obviňuješ z toho, že sa niečo stalo? Ale kto povedal, čo je dobré a čo je zlé? Nie sú tu žiadne problémy, chyby, sklamania. Sú tu iba príležitosti. Ak to budeš brať ako niečo, čo ťa posúva ďalej, zrazu uvidíš, že sa to zmení na pozitívnu vec v tvojom živote. Takže odteraz už len: „Toto je moja príležitosť.“ 🙂

unsplash.com

  1. „Prepáč.“

Áno, ospravedlňovať sa treba. Ale iba za niečo, čo si spôsobila ty sama. Ospravedlňuj sa iba ľuďom, ktorý sú ti blízky. Premysli si, či je skutočne tvoje prepáč ospravedlnenie tvojich alebo jeho skutkov. Neospravedlňuj sa ľuďom, ktorí ponižujú iných alebo dokonca teba. Takým ľuďom radšej povedz (pomysli si): „Cítim tvoju bolesť.“

  1. „Nemôžem.“

Ale áno, môžeš. Dokážeš všetko, čo si zaumieniš. Ak si vopred povieš, že to a to nemôžeš, je jasné, že si to už odsúdila na neúspech a ani to nevyskúšaš. Všetko je možné a ak to dokázali iní, dokážeš to aj ty a ešte oveľa viac ako si vôbec myslíš. Začni tomu veriť a slovíčko nemôžem zmeň na môžem.

  1. „Skúsim.“ alebo „Urobím, čo môžem.“

Týmito slovami vnášaš do seba neistotu. Buď odhodlaná. Pracuj a rob všetko lepšie ako včera. Bojíš sa chýb, zlyhania? Začni si veriť a opakovať slová: „Ja to urobím.“

unsplash.com

  1. „Nemám čas.“

Úprimne si povedzme, naozaj nemáš čas? Skús si na chvíľu prehrať svoj deň a porozmýšľaj či skutočne potrebuješ na Instagrame, Facebooku, Snapchate a neviem ešte na čom, tráviť toľko času. Naozaj nemáš čas alebo si len pól dňa preležala v posteli so zapnutým seriálom? Skôr ako zase použiješ zázračnú formulku „nemám čas“, zamysli sa nad tým či ho skutočne nemáš a povieš to len preto, aby si sa vyhla nejakým aktivitám a práci.

  1. „Som unavená.“

Slová ako únava a unavený sú slová s negatívnym podtónom. Čo keby si namiesto týchto slov povedala: „Potrebujem odpočinok.“ Cítiš tú zmenu? Počuješ ako lepšie a pozitívnejšie znie slovo odpočinok? Skús túto vetu používať aspoň týždeň a uvidíš ako sa zmení tvoj postoj.

  1. „Nezaslúžim si to.“

Zaslúžiš si to. Zaslúžiš si všetko. Všetko, čo len chceš. Koniec príbehu.

unsplash.com

  1. „Všetko je zlé.“

Všetko je zlé len preto, lebo ty si sa zabudla tešiť z maličkostí. Lebo si sa zabudla pozerať na tie obyčajné veci ako na dary. Skús sa na chvíľu pozrieť na svoje dni a vlastne zistíš, že to až také hrozné nie je. Že aj to zlé je vlastne na niečo dobré a vytvára to balans v tvojom živote. Biela neexistuje bez čiernej, tak ako čierna neexistuje bez bielej. Všetko má dve strany a je len na tebe, na ktorú stranu sa pozeráš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife