Je krásna, je úspešná, je milovaná, je top! Reč je o Silvii Cisárikovej a jej blogu www.sissque.com

Silvia sa narodila v Čadci a vyštudovala masmediálnu komunikáciu v Trnave. Táto ambiciózna žena sa rozhodla založiť vlastný blog. Teraz má vlastný biznis Čiapkovo.sk by Sissque, ktorému sa neskutočne darí.

  • Čo ťa viedlo k tomu, aby si si založila blog?

Bola to predovšetkým vášeň k móde. Asi ako každá žena, aj ja som mala rada pekné veci – oblečenie, kabelky, topánky. Navyše som sa rada fotila a častokrát som zverejňovala fotky na svoj facebookový účet, kde ma kamarátky a známe svojimi pozitívnymi komentármi podnecovali napríklad aj k založeniu blogu. Taktiež ma motivoval článok o najznámejšej (a mojej obľúbenej) blogerke sveta Chiarre Ferragni, ktorá sa z obyčajného dievčaťa stala mimoriadne úspešná a známa žena, aktuálne spolupracuje so stovkami najznámejších a najluxusnejších značiek sveta a taktiež ma svoju vlastnú. Chcela som zistiť, či aj na Slovensku funguje aspoň v malej miere spolupráca so značkami, e-shopmi a inými subjektami.

  • Čomu sa venuješ na svojom blogu, čím je špecifický a odlišný od iných?

Vo svojom blogu sa venujem predovšetkým móde, outfitom a beauty trendom a celkovo životnému štýlu. Špecifický je možno spoluprácami so značkami a e-shopmi, za 2 roky blogovania som získala spoluprácu s viac než 100 subjektami. Taktiež som veľmi rada, že hoci blogujem relatívne krátko, 2 roky aj nejaké mesiace, celkom rýchlo som si získala fanúšikov, hoci na slovenskej blogerskej scéne už roky fungovalo veľké množstvo šikovných blogeriek a presadiť sa v tejto sfére bolo možno o to náročnejšie. Spočiatku som ani neverila, že sa mi podarí blogovaním v tak veľkom konkurenčnom prostredí niečo dosiahnúť a samotné blogovanie som som brala asi  tak, že vyskúšam na jeden rok, čo to obnáša a potom blog zruším, čo sa však našťastie nestalo.

14073013_407484842758375_838538907_n

  • Akej cieľovej skupine je tvoj blog určený?

Cieľová skupina sú zväčša (rozumné a vyrovnané) ženy, ktoré milujú módu, ale potrpia si aj na kvalitu. Ženy, ktoré sa o seba starajú, obľubujú novinky, rady skúšajú nové veci, milujú kozmetiku, skrášľovanie a všetko, čo prináša pokrok.

  • Ako často pridávaš príspevky?

Mávam, respektíve mávala som obdobia, kedy som pridávala viac ako 10 príspevkov mesačne, aktuálne, žiaľ, už nemám príliš veľa času pridávať príspevky. Priznám sa, že momentálne príspevky pridávam len ak si to vyžaduje spolupráca. No veľmi by som to chcela zmeniť a nájsť si čas aj na také príspevky, ktoré nesúvisia so spoluprácou. Avšak hoci nepridávam príspevky na blog, svoje sociálne siete, predovšetkým Instagram pravidelne zásobujem fotkami outfitov, kozmetických trendov, noviniek.

14052358_143087359466985_561148793_n

  • Kde berieš inšpiráciu?

Inšpiráciu beriem buď sama v sebe, od malička som tvorivý typ človeka, ale veľkým zdrojom inšpirácie je pre mňa predovšetkým Instagram.

  • Stretla si sa aj s kritikou? Ako ju vnímaš?

Som vďačná za každú pozitívnu reakciu, i každú negatívnu, teda i kritiku, ktorá je inteligentná a mienená skôr ako dobrá a úprimná rada, nie ako zakomplexovaná hlúpa výčitka, ktorú adresujú väčšinou ľudia so zámerne vytvoreným fiktívnym nickom so záujmom uškodiť. Každú oprávnenú a inteligentnú kritiku s vďakou prijímam, zamyslím sa nad ňou a snažím sa poučiť. Niekedy sa však pozastavujem nad ľuďmi, čo všetko sú schopní na sociálnych sieťach robiť- urážať, haniť, nadávať, riešiť cudzie životy – takýchto ľudí mi je úprimne ľúto, nakoľko vnútorne veľmi trpia. Každý človek, ktorý je vo svojom živote spokojný a žije svoj život plnohodnotne, nemá potrebu schyľovať sa na sociálnych sieťach k rôznym invektívam. Keď už je toľko zla a negatívnych vecí v reálnom živote, načo to zlo prenášať aj na sociálne siete? Samozrejme, nie každému sa musí všetko a všetky zverejnené príspevky na sociálnych sieťach páčiť, avšak načo niekoho verejne odsudzovať zhadzovať a urážať komentármi.

IMG_1002IMG_4251

  • Okrem svojho blogu si si založila vlastný e-shop ČIAPKOVO.SK by Sissque, čo môžu zákazníčky na tvojom e-shope nájsť?

Môj vlastný e-shop s vlastnou dizajnérskou tvorbou bol môj veľký sen a dopomohlo mi k nemu blogovanie. Na Čiapkovo.sk si prídu na svoje predovšetkým ženy, ktoré tu nájdu módne doplnky v podobe imidžových čiapok, turbanov, šatiek do vlasov, čeleniek, šálov. Priala by som si postupne rozšíriť sortiment, avšak uvidím, ako sa všetko časom vyvinie.

  • Tvoje výrobky sú naozaj krásne, ako prichádzaš na nové kúsky, ktoré idú tak rýchlo na odbyt?

Sledujem predovšetkým trendy v zahraničí. Všetko záleží predovšetkým od výberu látky. Na našom trhu existuje veľké množstvo látok, avšak nechcem, aby moje produkty pôsobili prvoplánovo. Preto napríklad dokážem niekedy stráviť hodiny googlením látky, (ktorú si jednoducho zmyslím) s ružovými plameniakmi, ktoré sú veľmi populárne, či  s „crazy“ jednorožcami alebo módnymi hviezdičkami. A práve tieto produkty sú u zákazníčok mimoriadne obľúbené, šatka FLAMINGO s ružovými plameniakmi vedie rebríček v predajnosti.

  • Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Do budúcnosti príliš veľa nezvyknem plánovať. Lebo ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení…

  • Čo by si odkázala našim čítateľkám?

Aby boli spokojné, šťastné, vyrovnané a žili plnohodnotne svoj život. Aby dopriali druhým ľuďom, lebo ako sa hovorí, to, čo človek praje druhým ľuďom, bude dopriate i jemu.  Aby išli predovšetkým za svojimi snami, nebáli sa vážnych životných rozhodnutí a nepremeškali svoje šance a príležitosti. A keby som mala tú moc, veľmi by som si priala zariadiť, aby čitateľky, respektíve všetky ženy sveta žili taký život, aký si vždy priali a po akom túžili. Potom by možno vymizla z nášho sveta všetka tá závisť, zákernosť, neprajnosť, intrigy…. Žiaľ, škoda, že je to nemožné…

IMG_6917

photo: Silvia Cisárikova/facebook

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory