unsplash.com

Holenie nôh a intímnych partii je v lete viac než časté. Ak ti už došli nervy, peniaze či chuť siahať po žiletke, toto sú skvelé tipy, vďaka ktorým budeš mať hladkú pokožku a úsmev na tvári.

Najlacnejšia forma

Pokiaľ nie si na žiletky, ani na depilácie voskom, odporúčame prírodné „holenie“. Nielen, že je to jedna z najlacnejších foriem ako odstrániť chĺpky, ale aj jedna z najmenej bolestivých. Na prvý recept budeš potrebovať len cukrovú vatu.

Necháš ju ohriať v mikrovlnke alebo nad parou a nanesieš na pokožku. Kúsok textílie priložíš na telo a strhneš tak, ako sa to robí pri depilačných pásikoch. Druhý spôsob zbavenia chĺpkov je pomocou pemzy. Najprv pokožku dobre navlhči, môžeš ju natrieť aj sprchovým gélom. Potom namoč pemzu do vody a po tele prechádzaj jemnými krúživými pohybmi.

zdroj: unsplash.com

 

Ekologická forma

Záleží ti na životnom prostredí? V tom prípade máme zopár tipov, ktoré môžeš využiť pri nákupe produktov na holenie. Najekologickejšia forma je tá najdlhšie udržateľná. Ak si bola naučená na jednorázové žiletky, skús ich teraz vymeniť za dámske elektrické holiace strojčeky, depilátory či epilátory.

Firma Perserve dokonca ponúka holiaci strojček, ktorého rukoväť je vyrobená zo 100 % recyklovateľného plastu (konkrétne z téglikov od jogurtov). Na pokožku môžeš aplikovať tuhé mydlo určené na holenie, napríklad od značky Friendly Soap. Prírodnú penu na holenie odporúčame od značiek Laveru alebo Nobilis Tilia. Po oholení na pokožku môžeš zasa naniesť prírodný balzam od značky Navia alebo ju len pokvapkaj mandľovým či kokosovým olejom.

Najefektívnejšia forma

Ak už máš plné zuby holenia niekoľkokrát za týždeň, skoncuj s tým natrvalo. Existuje totiž niekoľko efektívnych epilácii, medzi ktoré patria napríklad foto epilácia, chemická epilácia, elektroepilácia, technológia IPL alebo najúčinnejšia epilácia pomocou alexandritového laséra.

Pre úplné odstránenie nežiadúceho ochlpenia je vhodné cyklus procedúr opakovať. Behom jedného zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. Treba však rátať s tým, že za hore spomenuté epilácie si budeš musieť aj trochu viac priplatiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty