Každý z nás pozná ten pocit, keď sa na niekoho namotá. Vôbec nemusíš byť úplne zamilovaná, no chceš ho a zaplnil tvoju myseľ. Zlomené srdce nediskriminuje a nepýta sa na to, či si pripravená na bolesť a či ju momentálne chceš a zvládneš.
Zaútočí. Nie je to menej reálne len preto, lebo to nebol tvoj priateľ. Niekedy to bolí ešte viac, ak je to niekto, koho nemôžeš nikdy mať a on o teba nestojí.

Ak niekomu dávaš lásku, no nevráti sa ti, skús porozmýšľať, či ťa to len viac nevyčerpáva. Možno sa držíš nádeje, no tá jedného dňa zmizne a zostane len pocit chladu. V prvom rade si musíš uvedomiť, čo chceš a kvôli čomu a komu chceš trpieť.

Hovor menej a drž si odstup. Pochop, že ťa to vyčerpáva a váš „vzťah“ sa nikdy nezmení. Nerob však unáhlené rozhodnutia a závery a taktiež sa nehnevaj na tú druhú osobu. Možno to bude kruté, ale toto je len tvoj problém, nie jeho.

zdroj: unsplash.com

Taktiež nedovoľ, aby v tebe vyvolal pocit viny. Toto sa môže stať každému. Ak sa za to cítiš vinná, vyrieš si to so sebou a vysvetli si to, inak sa nikde nepohneš. Nie je to klasický rozchod, pretože nespíte v jednej posteli.

Pozeráš len do stropu o tretej ráno a čakáš, kým ti zazvoní mobil alebo ti pípne smska. No nič nepríde a ty to vieš. Chýba ti. No nikdy ste sa spolu nebozkávali a už od začiatku si vedela, ako to dopadne. Musíš si tým prejsť.

Mal byť „ľahko prekonateľný“, no dostal ťa viac, ako si si myslela. A ty teraz nevieš, čo s tým. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa ťa to dotýka, nikto ťa nechce chytiť ani nechať ťa padnúť. Sú to tvoje pocity a subjektívne názory, musíš si to vysvetliť a prejsť si tým sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.