unsplash.com

Viem, že ti teraz nič  nedáva zmysel. Viem, že sa pýtaš sama seba, ako si mohla. Viem, že si vystrašená z posunutia sa niekam ďalej, pretože je to pre teba príliš skoro. Čo ak to bola tvoja chyba? Čo ak sa ti prihodí niečo oveľa horšie ako doteraz? A čo sa stane, ak zídeš z cesty a nikdy ju už opäť nenájdeš?

Ver mi, tie najlepšie veci ti samé zaklopú na dvere a bude len na tebe, či ich pustíš dnu. Tvoje srdce stále bije, tak sa určite jedného dňa opäť do niekoho zamiluje. 

To, čo nás ťahá naspäť a bráni nám v tom, aby sme sa posunuli ďalej, nás jedného dňa od všetkého oslobodí. Tí, čo nám ublížili, zlomili srdce, sú zároveň aj tí, ktorí ho opäť vyliečia. Pretože aj napriek tomu, že sa nechceš posunúť, netúžiš ani po ďalšej zlej spomienke, mučivej láske či hroznom rozhodnutí milovať niekoho, kto sa s tebou len zahráva.

zdroj: Photo by Erick Lee Hodge on Unsplash.com

Chceš byť predsa tá, čo sa s rozchodom vyrovnala s hrdo vztýčenou bradou, tá čo vie, že ju v živote čaká niečo oveľa lepšie ako predošlý vzťah, nechcela si predsa byť milovaná niekým sebeckým, čo sa rozhodol od teba odísť. Neostal v tvojom živote, pretože mu niečo bolo stokrát prednejšie ako ty a tvoja láska.

Pravda je taká, že keď od teba odišiel, tým viac to bolí. Stále ho miluješ, no keď sa pozrieš naspäť do minulosti, bolí to oveľa viac. Snažíš sa zabudnúť na všetky tie krásne spomienky, no ide to len veľmi ťažko. No v živote nič nie je ružové a tie najťažšie veci, ktoré musíme urobiť, sú väčšinou tým najlepším riešením.

Aj keď to teraz bolí, oveľa viac to bude bolieť, ak sa nepohneš ďalej. Bolí to, ak sa bojíš o stratu niekoho, kto sa o teba vôbec neobáva. Musíš však pokračovať ďalej, nezastavuj sa. 

Nepokračuj však rovnakou cestou, ktorá nikam nevedie. Pokiaľ sa o tebe ľudia zaujímajú a záleží im na tebe, pôjdu touto cestou s tebou. Nezáležiac na tom, kde bude cieľová stanica. Táto cesta je predsa plná prekvapení a lepších zážitkov. Pokračuj v tejto ceste dovtedy, kým všetko zlé nenecháš za sebou.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife