Veľkí myslitelia alebo teda až príliš premýšľaví ľudia to nemajú vždy v živote jednoduché. Občas im ich povaha a prílišné premýšľanie robí v živote viac problémov, ako by bolo vhodné. Aké sú ich znaky, ktoré ich dosť obmedzujú? 

Ich spánok nie je dobrý

Premýšľajú aj v posteli a nerobí im problém celú noc prebdieť nad jedným problémom či osobou. Tak k nim prichádzajú aj depresie, s ktorými ťažko bojujú a preto sa cítia často nevyspatí, unavení a vyčerpaní.

Majú obrovskú komfortnú zónu

Vzdávajú sa ešte predtým, než by mali začať a radšej budú vo svojej bubline, ako keby mali zabojovať a dostať niečo lepšie. Pre nich je to len strata času a každú vec, ktorú majú urobiť, dokonale analyzujú a tak sa ukracujú o vzácne príležitosti.

Majú nekonečnú potrebu milovať a byť milovaní

Milujú milovať. Potrebujú byť docenení, rešpektovaní a obľúbení ľuďmi v ich živote. Veria v lásku na celý život a majú niekedy až príliš zasnené predstavy. Táto citlivosť však môže zájsť až do úzkosti, pretože títo myslitelia sa obávajú toho, že budú zranení inými. Nie je ľahké byť mysliteľom, pretože sa občas boja vyjsť zo svojej komfortnej zóny a radšej zostanú vo svojom ideálnom svete.

zdroj: pexels.com

Nie každému vyhovujú

Nadmerní myslitelia si neustále musia potvrdzovať, že ich má každý rád a sú si samými sebou veľmi neistí. To ich často privádza do nepekných situácií a nie každému človeku sa to zdá v poriadku. Takéto správanie je naozaj škodlivé, pretože ovplyvňuje až príliš ich život ale aj tých, ktorí musia s nimi žiť.

Názor iných ľudí je pre nich mimoriadne dôležitý

Môžno sa to zdá zvláštne, no mysliteľov veľmi záleží na názore druhých ľudí. Robia preto všetko na 100% a to isté očakávajú od druhých. Sú veľmi dobrí priatelia, no občas to môže druhým aj prekážať. Niekedy taktiež nevedia zniesť kritiku alebo práve naopak, až príliš si ju berú k srdcu.

Nežijú v súčasnosti

Títo ľudia premýšľajú buď o minulosti alebo o budúcnosti. Len málokedy žijú prítomný okamih a sú neuveriteľní snílkovia, čo im môže narobiť veľa problémov. Analyzujú budúce dôsledky alebo okolnosti konkrétnych situácií.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.