Každý introvert potrebuje svoj osobný priestor a neznáša veľa ľudí pokope. Aké ďalšie veci ho však iritujú a najradšej by sa im vyhol?

Nezmyselné konverzácie

Riadi sa heslom, že ak nemáš povedať niečo normálne a pekné, radšej mlč!

Keď si ľudia myslia, že byť introvertom je nuda

Byť introvertom neznamená byť nudným človekom, ktorý nič nezažíva. Práve naopak! Introvert rozmýšľa a vníma až príliš. Preto vidí svet inak, ako väčšina ľudí.

Rutina

Introvert potrebuje zmeny. Aj keď má rád svoju komfortnú zónu, potrebuje dobrodružstvá a nové zážitky, z ktorých môže načerpať energiu.

Ohováranie

Introverti potrebujú okolo seba ľudí s víziami, s myšlienkami a s ideami. Nepotrebujú ľudí, ktorí neustále hovoria o druhých a neprinášajú dobrú a pozitívnu energiu do ich života.

Časté objatia

S tými opatrne! Introverti potrebujú svoj osobný priestor, a preto ak ich budeš často objímať, budú sa cítiť neisto.

Keď sú stredobodom pozornosti

Toto naozaj nemajú radi. Sú dobrými poslucháčmi, no neznášajú, ak majú niečo hovoriť veľkej skupine ľudí alebo je všetka pozornosť upriamená na nich.

Keď im nenecháš osobný priestor

Oni ho naozaj potrebujú. Nechaj ich byť o samote a nenúť ich robiť niečo, čo oni nechcú. Nečakaj, že piatok s nimi bude vždy na párty do rána. Radšej dajú prednosť filmom či knihe v piatkový večer.

 

Preplnené párty

Ak sa introvert vyberie na nejakú párty, tak to už je naozaj vzácna príležitosť. Prednosť však dávajú bytovým párty, ako preplneným mestským, kde nikoho nepoznajú.

Množstvo spolubývajúcich

Introvert preferuje samostatnú izbu, ktorá je jeho rajom. Trávi v nej veľa času, a preto potrebuje svoj priestor, kde sa môže rozvíjať, no pritom byť sám.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.