Mrzí ma, že máš pocit sklamania z ľudí, ktorým si verila.

Mrzí ma, že občas máš pocit, že si na všetko sama.

Mrzí ma, že sa cítiš sama, aj keď si v obklopení ľudí.

Problémom je, že nikdy nebudeme maximálne spokojní a vždy si nájdeme niečo, čo nás dokáže zarmútiť. Ľudia vedia zraňovať, no nie vždy to robia preto, lebo to skutočne chcú. Občas aj my robíme niečo, čo vlastne nechceme a čo neskôr ľutujeme.

„Pravda je taká, že každý ti raz ublíži. Musíš proste nájsť ľudí, pre ktorých sa oplatí trpieť.“ – Bob Marley

 

„Keď sa deň čo deň stretávame stále s tými istými ľuďmi, títo ľudia sa napokon stanú súčasťou nášho života. A keď sú už súčasťou nášho života, pomaly začnú chcieť meniť naše životy. A ak sa nesprávame podľa ich očakávaní, nahnevajú sa na nás. Lebo všetci majú presnú predstavu o tom, ako by mali žiť iní. Pritom im však vôbec neprekáža, že nevedia, ako by mali žiť oni sami.“ – Paulo Coelho

Ak sa cítiš, že potrebuješ obmedziť niektorých ľudí, tak to urob. Nedrž sa neustále niekoho, kto ti ubližuje a kto ťa psychicky vyčerpáva. Je dôležité dbať na to, akých ľudí máme vo svojom živote, pretože sú to oni, ktorí náš život tvoria a na koho sa chceme spoľahnúť a taktiež riešiť s nimi svoje problémy.

Každý v živote potrebuje človeka, na koho sa môže obrátiť a kto mu príde pomôcť aj o tretej ráno. Vyberaj si preto veľmi dobre toho, komu budeš dôverovať a ak cítiš, že ťa niekto obmedzuje, využíva alebo sa pri ňom necítiš sama sebou, odíď. Nie vždy je to ľahké, no neskôr pochopíš, že to bolo to najlepšie.

„Drž sa ďaleko od ľudí, ktorí sa snažia znížiť tvoje ambície. Malí ľudia sa vždy budú o to usilovať, ale len skutoční velikáni ti ukážu, že aj ty sa môžeš stať veľkým.“ – Mark Twain

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.