Myslím si, že slovo „komplikovaný“ sa čoraz viac mýli so slovom „manipulatívny debil“. Byť záhadný nie je ospravedlnenie pre jeho správanie a podľa môjho názoru sa používaním vety „ach, on je skutočne strašne komplikovaný“ iba obraňujeme, pretože je to totálna kravina.

Ak rozpoznáš niektoré z týchto znakov, musím ti povedať, že on nie je komplikovaný, ale je manipulatívny debil.

1. Všetko ide dokonale a on sa zrazu zmení o 180 stupňov. 

Stiahne sa a pravdepodobne ti povie niečo ako : „Potrebujem priestor…  Mám ťa moc rád, ale je toho na mňa priveľa… alebo Aj ja ťa mám veľmi rád, ale bojím sa…“

Ak si niekedy od neho počula slová „bojím sa“ ako ospravedlnenie a potreboval od teba vraj odstup, začni utekať. Byť chladný a zároveň sladký neznamená, že je záhadný. Je to iba kretén. Ak niekoho máš rád a rešpektuješ ho, chceš s ním tráviť čas. Nerobíš veci, ktoré mu môžu ublížiť.

pexels.com

2. Sústavne ťa odsúva do úzadia a posúva tvoje city stranou.

Prvýkrát vyzeral kultivovane a dôveryhodne, čo bolo mätúce. Ale potom sa začne správať, ako keby bol jediný na svete, pretože je strašne citlivý. Chceš ho zastaviť, lenže ho nechceš zbytočne rozrušovať. Tento chlap je kretén. Tvoj osobný život je pravdepodobne bohatší ako jeho, ale práve teraz nemáš za potrebu zveriť sa mu s tvojimi problémami. Ak sa prichytíš pri tom, ako ho neprerušene hodiny počúvaš, aký je ohľaduplný, chce ťa iba zmiasť. Radšej utekaj.

3. Povedal ti, že je deprimovaný a to bol dôvod jeho flirtovania s inými.

Je v takej depresii, že musel kontaktovať všetky jeho kamarátky, kvôli jeho, veď vieš, depresii. Všetci máme svoje problémy, neber to ako ospravedlnenie, aj on je len manipulatívny debil. Potrebuje iba pozornosť a odozvu od opačného pohlavia. Ak je v depresií, nemal by mínať svoju energiu na zoznamovanie sa s novými pipkami v bare.

4. Povedal ti, že teraz prežíva ťažké obdobie a nedokáže ti dať to, čo si zaslúžiš.

On je iba, vieš, taký komplikovaný. Najprv si myslíš, že to čo ti hovorí je zlaté. „Omg, on ma musí mať strašne rád, on chce pre mňa to najlepšie, chce aby som bola šťastná.“

Je lenivý a ty si mu neni ani natoľko cenná, aby sa o niečo usiloval.  Vie, že keď ti povie, že si zaslúžiš len to najlepšie (lenže on to nie je lebo teraz prechádza ťažkým obdobím), ty sa na neho nebudeš hnevať. Ak budeš počuť tieto slová, veľmi rýchlo uteč preč.

pexels.com

5. Povedal ti, že ho príliš kontroluješ, že nepotrebuje takúto drámu v živote. 

Jeho preklad: Chce si veci robiť po svojom. Povie ti – si strašne žiarlivá, jednoducho šialená a musíš so sebou niečo robiť. Môj preklad: Tento chlap je manipulatívny debil. Takýto chlapi nepoznajú slovo zodpovednosť a nič nie je ich chyba. Na konci každého jeho príbehu nakoniec vyplynie, že práve ty si „crazy bitch“.

6. Z času na čas ti pošle romantickú správu.

Zvyčajne ta prebudí SMS alebo správa na Facebooku, niečo ako „nemôžem na teba prestať myslieť“ alebo „strašne ťa chcem vidieť“. Naplní ťa to náhlym vzrušením a chvíľkovou nádejou.

Tak veľmi na teba myslí, že potrebuje byť od teba aspoň tri mesiace, pretože nedokáže spracovať ten príliv emócií. Veď vieš, má ťa „veľmi rád“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.