Ako si zlepšiť náladu

Každá z nás ho raz za čas zažije – deň blbec. Keď sa ti už od rána nič nedarí, máš náladu pod psa alebo ti deň pokazí niečo veľmi nepríjemné a nečakané. Vtedy sa máme chuť zabaliť do deky s čokoládou v ruke a pustiť si smutné pesničky, aby sme sa z toho všetkého vyplakali. Ver však, že existujú aj príjemnejšie a užitočnejšie tipy, ktoré ti takúto náladu zlepšia oveľa efektívnejšie.

Náladu si totiž môžeš jednoducho a účinne vylepšiť aj vďaka iným aktivitám, no ak ti pomáha aj taký plač, tak prečo nie. Keď sa však nechceš utápať v žiali, ale zahodiť problémy a zlú energiu za hlavu, vyskúšaj niektoré z našich obľúbených rád.

A pamätaj, je to len deň či obdobie, nikdy nebude zle večne.

S pohybom na psychiku

Jedna z najúčinnejších vecí, ktoré môžeš spraviť, je vykonať nejakú fyzickú aktivitu, ktorá bude mať hneď niekoľko výhod. Nie len, že budeš robiť niečo pre svoje telo, ale pri pohybe si prečistíš myseľ, upokojíš psychiku a nabudíš sa hormónmi šťastia.

Či už si pôjdeš zabehať, zacvičíš 10-minútové kardio alebo sa povenuješ joge, v každom prípade je to pre tvoju náladu ideálne riešenie. Pokojne skús aj meditáciu s hlbokým dýchaním, ktorá ťa totálne upokojí.

Choď na dlhú prechádzku

Ak sa necítiš na cvičenie a meditácia ti nič nehovorí, potom je pre teba jediné riešenie – dlhá prechádzka, ideálne v prírode. Choď sama, nepozeraj sa do telefónu a iba nechaj prúdiť pocity a myšlienky v tvojej hlave, aby sa samé roztriedili. Keď sa budeš prechádzať aspoň hodinu a nadýchaš sa čerstvého vzduchu, bude to pre teba skvelá terapia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife