Photo by Stephan Seeber from Pexels

Byť sebavedomá nemusí ihneď znamenať pojmy ako egoistická či namyslená. Zdravé sebavedomie by mala mať každá žena. Cítiť sa dobre vo svojom tele, nemať v mysli hranice, ktoré by ju zbytočne obmedzovali, veriť si. Správna dávka sebavedomia z teba robí viac príťažlivú osobu.

Nikdy nie je neskoro na nové veci

Čím viac toho vieš a čím viac životných skúseností máš, tým viac si budeš veriť. Nelimituj sa vekom, výhovorkou, že nemáš čas, či strachom z neznámeho. Nikdy nie je neskoro učiť sa nový jazyk, vyskúšať nové kurzy, zažiť to, čo si vždy chcela. Naplnený život = šťastný život. A šťastná žena sa doma neskrýva a neľutuje.

Výzor robí veľa s hlavou

So sebavedomím častokrát súvisí aj výzor. Podstatné je uvedomiť si, že tvoja krása ťa robí jedinečnou. Sprav zo svojich nedokonalostí svoje prednosti. A ak ťa niečo tak veľmi trápi, že ak by sa to zmenilo, vieš, že by ti to dodalo potrebnú dávku sebavedomia, tak to zmeň! Dnes je už možné všetko. Dobre vieš, že keď odchádzaš od kaderníka, hneď sa cítiš ako nová žena.

Nestaraj sa o názor iných

Človek, ktorý si verí a žije podľa seba, sa o názory druhých jednoducho nestará. Je rozdiel medzi tým vziať na vedomie radu niekoho blízkeho, a tým, že sa budeš trápiť kvôli rečiam ľudí, ktorí tvoj život nijak neovplyvnia. Oni ti do života neprinesú šťastie. To iba ty. Ži preto tak, ako to to chceš, nie ako by si mala.

Obklopuj sa správnymi ľuďmi

S vyššie spomenutým bodom súvisí aj ďalšia vec. A to, že by si mala dať zbohom toxickým ľuďom v tvojom živote. Takým, ktorí ťa nepodporujú, nechápu, odsudzujú, ťahajú dole. Takým, kvôli ktorým nenapreduješ, pretože ich názory ťa obmedzujú. Obklop sa tými, ktorí majú rovnaké názory, hodnoty, koníčky. Hneď sa budeš cítiť lepšie. A čím lepšie sa ti bude dýchať, tým viac si budeš veriť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife