V živote dokážeme ovplyvniť veľa vecí, no naša výška medzi ne jednoznačne nepatrí. A keďže je to tak ako so všetkým iným, každý by chcel to čo nemôže mať. Nízki ľudia by prijali pár centimetrov navyše, zatiaľ čo tí vyšší by im ich s radosťou podarovali. Ale uvedomila si si niekedy, aké strasti musí prežívať vysoký človek?

zdroj: unsplash.com

 1. Takmer všetky veci v obchodoch sú ti krátke – chvála Bohu, že vymysleli croptopy a 7/8 džínsy. Aspoň si môžeme kúpiť bežné tričká a nohavice normálnej dĺžky, a vyhovoriť sa na súčasnú módu.
 2. „Podáš mi to prosím ťa?“ – niekedy je to výhoda, pokiaľ potrebuješ dosiahnuť na najvyšší regál v obchode, ale ak ťa niekto nízky vo svojom okolí sústavne využíva ako rebrík, sem tam to dokáže liezť na nervy.
 3. Ach tie opätky! – ó, ako veľmi sa hodia tie 10 cm lodičky k tvojmu elegantnému outfitu. Nevadí, že si vysoká ako stožiar a vidíš všetkým na plešinu. Hlavne, že to celé spolu ladí!
 4. „Nevyrástla si odkedy sme sa naposledy videli?“ –„nie, naozaj, nie“ moja výška sa nezmenila hádam už od základnej školy, no niektorým ľuďom pripadá, že ustavične narastáš.
 5. Mhmm, 41-tka by nebola?“ – je normálne, že keď máš výšku nad 175cm asi nebudeš mať črievičku ako pre popolušku. No sem tam niekto utrúsi poznámku o tvojich „plutvách“ a vtedy nevieš či sa skôr smiať, alebo plakať.
  zdroj: unsplash.com
 6. Zúžený výber partnerov – môžeme si nahovárať koľko chceme, ale výška bola, je a vždy aj bude parametrom, ktorý si na opačnom pohlaví všimneme. Hlavne ak by mal byť o hlavu nižší, a na špičky by si si nestúpla ty, ale on.
 7. Menší priestor pre nohy – v autách, autobusoch, či v školskej lavici. Na druhej strane nemáš najmenší problém postáť v MHD, pretože sa dokážeš s ľahkosťou pridržať na miestach, kde iní nedosiahnu.
 8. „Hráš volejbal?“ – či basketbal. V podstate to je jedno, ale vysoká postava rovná sa využitie v športe. Neraz som sa napočúvala, že keby tak mali moju výšku, využili by to určite v nejakom kolektívnom športe. Žiaľ, nie každý je rodený volejbalista, a ani výška mu k tomu nepomôže.
 9. Posmešky, ktoré ti už ani neprídu vtipné – „Aké je počasie tam hore?“ Žirafka, dlháň, avatar, či obor? A vlastne oni vtipné ani nikdy neboli. (no dobre, možno niektoré z nich áno)
 10. Plus na záver – opticky vyzerajú vysokí ľudia štíhlejšie. Vždy vyniknú v dave, a nezostanú nepovšimnutí. Pekné, vysoké ženy sú mnohokrát prirovnávané k modelkám. A čo by dali iné za to !
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.