Tieto filmy nespája žiadna pozitívna myšlienka, ktorá vám zmení život. Jediné, čo ich naozaj spája je, enormný výskyt slova f∗ck. Toho, ktoré určite netreba nikomu prekladať.

Absurdné, krvilačné, odvážne, egoistické či ukazujúce to najhoršie z najhoršieho, ktoré sa skrýva v každom z nás. Presne o tom sú filmy, ktoré sa stali súčasťou nezvyčajného rebríčka. Pripravte sa na poriadnu dávku nadávok. Alebo si radšej zapchajte uši. Pozrite sa spolu s nami na 10 najvulgárnejších filmov, ktoré však určite stoja za to!

#1 Vlk z Wall Street (Wolf of the Wall Street, 2013)

V tomto filme ide predovšetkým o peniaze. Len ťažko by ste v ňom hľadali nejakú hlbšiu morálnu hodnotu. (Ne)sympatický Di Caprio sa však svojej úlohy „vlka“ zhostil dokonale. Verili by ste, že slovo f∗ck sa tam vyskytuje až 569 krát? Určite by ste ho teda nemali pozerať v prítomnosti maloletých divákov.

#2 Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (Borat, 2006)

Možnože ste mali to šťastie a tento film sa vám podarilo nevidieť. Pretože každý divák vám povie, že to je čistý des. Tvorcovia sa však za tento počin, ktorý je vrchol absurdnosti, ktorá sa mieša s nechutnosťou, nehanbia. Znechutiť diváka a nastaviť zrkadlo spoločnosti? To bol práve úmysel.

#3 Pulp Fiction: Historky z podsvetia (Pulp Fiction, 1994)

Kto by už nepoznal túto snímku, ktorá sa stala doslova kultovou? Režisér Quentin Tarantino je zvláštnosť sám o sebe a svoj nezvyčajný pohľad na život prezentuje aj vo svojej tvorbe. O čom je tento film? V skutočnosti ťažko povedať, absurdný dej prerozprávate len ťažko. Ak ste ho však náhodou nevideli, pripravte sa na poriadnu dávku nadávok. Preto tomuto filmu patrí zaslúžené miesto v našom rebríčku.

#4 Diktátor (The Dictator, 2012)

V tejto ďalšej absurditke sa (opäť) stretávame s kontroverzným Sachom Baronom Cohenom, ktorý zahrá to, čo by nenapadlo žiadnemu súdnemu človeku. Na druhej strane sa dokáže dotknúť naozaj háklivých tém. Aj keď ich poníma naozaj absurdným spôsobom. Určite stojí za pozretie.

#5 Deadpool, 2016

Deadpool je (ne)zvyčajná komiksová postavička, ktorá sa dostala na plátna kín. Dej toho filmu je celkom zaujímavý, no čo sa týka vulgarizmov, tiež si prídete na svoje.

#6 Polnočný kovboj (Midnight Cowboy, 1969)

adtry{parent.AdformWin3v56t0yijk0(window)}catch(ex){new Image().src=’https://track.adform.net/jslog/?src=htmlcb&msg=’+encodeURIComponent(“+(ex.stack||ex))}“ allowtransparency=“true“ webkitallowfullscreen=““ mozallowfullscreen=““ allowfullscreen=““ marginwidth=“0″ marginheight=“0″ hspace=“0″ vspace=“0″ frameborder=“0″ scrolling=“no“ style=“box-sizing: border-box; clear: both; height: 415.125px; width: 737.997px;“>

Teraz sa na časovej osi posunieme trošíčku dozadu. Tento film nie je síce založený na vizuálnych efektoch, no napriek tomu si dokáže nájsť svojich priaznivcov už po celé desaťročia. Príbeh dvoch priateľov má výpovednú hodnotu aj v súčasnosti. Čo na tom, že sem-tam sa tam objaví nejaká tá nadávka…

#7 Osem hrozných (The Hateful Eight, 2015)

Tak. A máme tu Tarantina po druhýkrát. Niet sa čomu čudovať. A ešte o ňom dnes budeme počuť, no to už predbiehame dej. Ani v tomto filme sa svojský režisér nedrží žiadnych konvencií. Stále si ide svoje. O obscénne scény, vulgarizmy a iné „vychytávky“ ani v tomto filme nebude núdza.

#8 Divoký Django (Django Unchained, 2012)

Opäť Tarantino. Ako inak. Mohli by sme vám rovno napísať, že sa oplatí pozrieť si celú jeho produkciu, ale nechceme mu vytvoriť monopol v našom rebríčku. Djanga sa však oplatí pozerať. Garantujeme vám, že netradičnejší pohľad na Občiansku vojnu v USA ste určite nevideli.

#9 Straight Outta Compton (2015)

Drogové gangy a mafia? To sa predsa nezaobíde bez poriadneho korenia vo forme nadávok. Tento životopisný film o raperoch NWA vám dokáže, že svetská sláva stojí za dve veci. Vlastne za jednu. Ale tú si viete ľahko domyslieť…

#10 Swearnet: The Movie (2014)

Tak. A máme tu absolútneho víťaza v počte írečitého slovíčka f∗ck.  Celkovo sa tam vyskytuje neuveriteľných 985 krát. Ale táto satira plná zvláštnych individuí určite stojí za to.

zdroj: thecinemaholic.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.