Žena sedí s dieťaťom na zemi
Unsplash/Katie Emslie

Pred pár rokmi by bol život bez detí tabu témou a nikto by to vôbec neriešil. Doba sa posúva aj v tomto smere a teraz sa čoraz viac stretávame so ženami alebo pármi, ktorí po potomkoch netúžia. Žiaľ, ešte stále sa okolie na nich pozerá cez prsty a tak, ako by bolo s nimi niečo nesprávne. Považujú ich za sebeckých a stále sa ich snažia presviedčať o tom, že ešte zmenia názor, inak to budú ľutovať.

Nedávno sme ti priniesli článok o tom, ako sa v skutočnosti cíti žena, ktorá po deťoch netúži, no nikto ju nechápe. Tiež sme sa pozreli na dôvody, prečo sa dnešné ženy nechcú stať matkami. Teraz sa poďme pozrieť na výhody, ktoré im takýto život môže priniesť. Lebo vo všetkom treba hľadať to dobré.

Ak sa rozhodneš, že ostaneš bezdetnou, môže ti to priniesť minimálne týchto 8 pozitívnych vecí. 

Sloboda a žiadne prispôsobovanie sa

Ideš kam chceš, kedy chceš a na ako dlho chceš. Môžeš robiť čokoľvek, čo si zaumieniš, aj keď ti to napadne z minúty na minútu. Nemusíš brať ohľad na nikoho iného, pretože za nikoho nepreberáš zodpovednosť. Konáš sama za seba, čo ti môže priniesť výraznú slobodu.

Život bez detí je v tomto naozaj veľmi výhodný. Ak už by si nejaké ratolesti mala, vždy musíš v prvom rade myslieť na nich a na to, čo potrebujú. Nemôžeš sa postaviť a len tak odísť.

Viac času pre seba

Tým, že sa nebudeš musieť nikomu podriaďovať, si budeš môcť robiť, čo len chceš. Môžeš si nájsť koníčky, pracovať na svojom sebarozvoji, učiť sa nové veci. Jednoducho budeš mať oveľa viac času a nebudeš od nikoho závislá. Budeš sa môcť stať dokonalou a sebavedomou ženou, ktorá bude so sebou spokojná.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating