Instagram/mileycyrus, Instagram/jaredleto

Nedávno sme sa venovali tomu, v akom veku sa obľúbené celebrity prvýkrát milovali. Niektorí z nich ťa možno aj poriadne prekvapia. Teraz sa pozrime na to, ktoré známe osobnosti o sebe vyhlasujú, že nechcú deti. Portály Cosmopolitan a Marie Claire zverejnili ich zoznam.

Život bez detí je téma, ktorá sa dostáva do väčšieho povedomia ľudí a už to nie je žiadne tabu. Doteraz sa ľudia pozerali na takéto ženy cez prsty a považovali ich za sebecké a možno aj neschopné. Veď predsa každá žena by sa mala stať matkou, je to jej životné poslanie… Ale je to naozaj tak?

Každý človek má svoju osobnú voľbu, ktorú by všetci ostatní mali rešpektovať. Vybrali sme 8 najznámejších celebrít, ktoré priznali, že po deťoch netúžia. Nech už sú ich dôvody akékoľvek.

Miley Cyrus

28-ročná speváčka Miley Cyrus sa pre život bez detí rozhodla z klimatických dôvodov. Nepáči sa jej, že len berieme a očakávame, že naša planéta nás bude donekonečna zásobovať. Keďže klimatická kríza je aktuálna téma, odmieta takéto miesto odovzdať svojmu dieťaťu.

Jared Leto

49-ročný herec a spevák Jared Leto sa tiež rozhodol pre život bez detí. Tvrdí, že má veľa vecí, o ktoré sa musí starať a nemyslí si, že deti by mali byť ďalšie.

Leonardo DiCaprio

Podobne ako Miley Cyrus, aj 46-ročný herec Leonardo DiCaprio sa takto rozhodol z environmentálnych dôvodov.  Nechcel priviesť deti do sveta, ako je tento, preto sa stal ekologickým aktivistom.

Oprah Winfrey

67-ročná moderátorka už dlhé roky tvrdí, že deti nechce. Hovorí, že ak by deti mala, určite by ju nenávideli. Skončili by v ekvivalente The Oprah show o nej. A keďže niečo v jej živote by muselo trpieť, pravdepodobne by to boli práve oni.

Kylie Minogue

53-ročná speváčka pred pár rokmi povedala, že by ju určite zaujímalo, aké by to bolo mať deti. Ale osud si nevyberáme a nevie si predstaviť, že by nejakým zázrakom otehotnela. Sama seba sa pýtala, či by to vôbec zvládla. Prezradila tiež, že kúsok smútku tam cíti, ale ani napriek tomu nechce zmeniť svoj názor.

Renée Zellweger

52-ročná herečka tvrdí, že materstvo nebolo nikdy jej ambíciou. Nerozmýšľa tak, že niečo musí urobiť len preto, že má určitý vek. Berie veci tak, ako prichádzajú a užíva si každý jeden deň.

Kim Catrall

65-ročná herečka sa ešte v roku 2003 vyjadrila, že sa snaží nepočúvať hlúposti okolia alebo nátlak rovesníkov. Verila v to, že všetky odpovede sú ukryté v nás. Uvedomila si, že z vonkajšieho sveta cítila veľký tlak, no v skutočnosti nebola pripravená stať sa matkou.

Alison Brie

38-ročná herečka jednoducho, deti nechce. Je podľa nej skvelé, že si nemusí robiť starosti, že by otehotnela a musela by napríklad prerušiť natáčanie seriálu. Aj keď by to bolo možno pekné, myslí na všetky tie veci, ktoré by boli stresujúce. Jej životu dodávajú radosť mačky.

Zdroj: Cosmopolitan & Marie Claire

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife