pexels.com

Keď sme nezadané, žijeme si život najlepšie ako vieme. Venujeme sa svojim koníčkom, práci, kamarátom a rodine. Všetko svoj voľný čas investujeme do seba a svoj život máme pod kontrolou. Potom sa však zjaví chlap, ktorý nám neraz dokáže obrániť život naruby. A nie vždy v tom pozitívnom slova zmysle. Nie je to ani tak neobvyklé, že ženy pre lásku k mužovi začnú strácať samé seba. Je to síce smutné, no nie je to nič, čo by sa nedalo napraviť. Dôležité je všimnúť si, že sa niečo také deje a zakročiť. Tu je 7 znakov, ktoré ti v tom pomôžu.

1. Problémy svojho partnera vnímaš ako svoje vlastné

Empatia je vo vzťahu nevyhnutná. No je potrebné poznať jej hranice. Jedna vec je, vedieť sa vcítiť do problémov tvojho partnera, vedieť ho vypočuť a podporiť. Druhá však je, ak jeho problémy ovplyvňujú tvoj vlastný život. To, že sa pridá do vzťahu ďalší stres nikomu nepomôže, radšej buď jeho bútľavou vŕbou, ktorej sa môže vyžalovať.

2. Stále sa sama seba pýtaš: „Čo ak?“

Ak sa bojíš toho, že jeden chybný krok ukončí tvoj vzťah a zároveň to ovplyvňuje tvoj život, tak ťa tvoj vzťah trochu prerástol. Nikdy nezabúdaj na svoj  vlastný život. Nezabudni na to, čo i mala pred tým, než si ho spoznala. Ak ťa predstava vášho konca desí viac, než hocičo iné, možno si zabudla na to, že žiť dokážeš aj single.

3. Prestala si cvičiť

Hm, je vedecky dokázané, že ľudia vo vzťahy majú vyššiu tendenciu priberať. Je to spojené s tým, že sme spokojní a šťastní a máme tak trošku pocit, že sa už nemusíme snažiť. No čas strávený cvičením je ten, ktorý patrí len a len tebe. Začína to výhovorkami, ktoré sa hľadajú na začiatku vzťahu naozaj ľahko, a končí to tým, že fitko z kilometra obchádzaš a ľutuješ samú seba kam si to až nechala zájsť.

4. Zahadzuješ svoje šance

Máš možnosť ísť na výmenný pobyt do zahraničia, no to by znamenalo, že sa dlho neuvidíš so svojim priateľom. Odmietla si letný výlet s kamarátmi len preto, aby si mohla čas stráviť so svojim priateľom. V podstate všetky možnosti, ktoré ti život ponúka a netýkajú sa tvojho vzťahu odmietaš. Viac sa identifikuješ ako „vy“ než ako „ty“.

5. Hovoríš „my“ namiesto „ja“

Na to, keď sa ťa niekto opýta, či niekam nejdeš, odpovieš, že vy už niečo máte. V podstate si začala používať plurál namiesto toho, žeby si vyjadrovala svoj vlastný názor. Tento drobný znak môže mať oveľa väčší dopad ako si myslíš. A navyše, tvojmu partnerovi sa nemusí páčiť, že za neho rozhoduješ. Tvoja identita záleží, skús sa nastaviť tak, že ste dve jedinečné osoby, ktoré sa milujú no aj napriek tomu vedia žiť svoj vlastný život.

6. Cítiš sa prepracovaná a máš úzkosť

Samozrejme, že toto sa môže diať z rôznych príčin, ale byť prílišne zainteresovaná do vzťahu je jednou z nich. Váš vzťah riešiš natoľko, že ti v hlave neostáva veľa priestoru na iné veci. Potom máš stres a nič nestíhaš. Pristihneš sa už len pritom, ako bez príčiny štekáš na svojich kolegov a rodinu. Vzťah by ťa nikdy nemal pohltiť natoľko, že ti neostane čas na iné veci.

7. Svoje názory meníš zo strachu z konfrontácie

Kompromis je vo vzťahu dôležitý, ale o tom potom. V tomto bode poukazujem na to, že sa bojíš vyjadriť svoj názor, pretože vieš, žeby váš rozhovor skončil hádkou. No tým, že budeš skrývať svoje názory a neustále posúvať svoje hranice, nezískaš nič. Ba práve naopak, stratíš samú seba.

 

Všímaj si tieto znaky. Ak si sa pristihla pri tom, že strácaš samú seba neboj, nikdy nie je neskoro. Stačí si uvedomiť, že aj na TEBE záleží a musíš sa cítiť šťastná v prvom rade ty sama. Nik iný to za teba neurobí.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating