Muž a žena, ona cíti sklamanie v láske

O romantike a naplnenej láske môžeš iba snívať. Vždy, keď to už vyzerá, že máš nádej na krásny vzťah, skončí sa skôr, ako poriadne začne. Máš pocit, že sklamanie v láske ťa sprevádza ako smola, ktorá sa na teba nalepila. Problém však môže byť úplne inde, než si vôbec myslíš. A áno, aj na tvojej strane, i keď o tom netušíš.

Pozor by si si mala dať na nasledujúce 3 veci. Práve v tom môže byť tvoj problém, ktorý si musíš priznať, uvedomiť a napraviť, ak už nechceš zažiť ďalšie sklamanie v láske. Nehľadaj chybu tam, kde možno ani nie je, ale začni od seba.

Veríš, že ide o lásku

Každá z nás ju hľadá a každá po nej túži. Ale nie každá aj vie, ako má naozaj vyzerať. Prvotné zamilovanie a skutočná láska, to je niečo iné. Možno je tvoj problém v tom, že sa zaľúbiš hneď, ako sa na teba niekto usmeje a už veríš v to, že ste si súdení. Dávaj si pozor na to, aby si do všetkého neskákala bezhlavo a príliš rýchlo, lebo sa sklameš aj vtedy, keď je to zbytočné. Netlač na pílu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Porovnávaš svoje vzťahy

A možno nielen svoje, ale aj tie, ktoré sú v tvojom okolí. Nájdeš si niekoho, kto ti je sympatický a vyzerá to nádejne. Začnete si budovať niečo spoločné, no potom zisťuješ, že každý jeden vzťah vyzerá inak. Tento nefunguje tak, ako tvoj bývalý, čo sa ti nepáči, lebo si bola na isté veci už zvyknutá. Nechceš sa prispôsobovať a ani rešpektovať fakt, že on nie je tvoj ex. Zámerne hľadáš negatíva, aby si si nemusela priznať, že chyba je len v tebe.

Dávaš šancu len jednému typu

Sklamanie v láske prichádza aj vtedy, keď randíš s mužmi, s ktorými máš zlé skúsenosti, no zakaždým sa vrátiš k rovnakému typu. Nielen výzorom, ale aj povahou. Vieš, že ti nevyhovoval vzťah s workoholikom, no opäť randíš s takým istým. Nezvládala si život vedľa výbušného človeka, no aj tak si si začala s niekým, o kom vieš, že taký je tiež. Keď s tým neprestaneš, nenájdeš to, čo naozaj potrebuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating