Dostávaš sa do situácií, do ktorých sa dostať potrebuješ.

Niekedy som už nevedela ako ďalej. Mala som pocit, že za všetko, čo sa mi v živote stalo, som mohla ja. Určite nie som jediná. Určite aj teba prenasledovali výčitky. Všetky zlé veci, ktoré sa stali. Všetci nesprávni ľudia, ktorí vstúpili do tvojho života a potom len tak z neho odišli. Nesprávne cesty, pri ktorých si musela zmeniť smer a začať odznova s čistým štítom. Všetky situácie, ktoré si nevedela pochopiť…

Jedno ráno sa zobudíš a pochopíš, že to inak byť ani nemohlo. Že bez toho si už vlastne nevieš predstaviť svoj život. Keby to nedopadlo tak, ako to dopadlo. Pochopíš, že všetky tieto situácie ťa spravili takou osobou, akou si teraz. Vyformovali  ťa. A aby si mohla milovať to, kým si teraz, musíš ich prijať. Aby si mohola rásť a budovať svoju osobnosť.

Aj keď niekedy cítiš silný tlak v hrudi. Tlak tak silný, že máš pocit, že tú bolesť už ďalej nevydržíš. Musíš si uvedomiť, že to skončí. Onedlho, na tom, čo ti spôsobovalo  bolesť, nebude vôbec záležať. Na konci sama sebe poďakuješ, že si to nevzdala. Zlé veci sa stanú, aby ti ukázali neskôr tie lepšie. Nesprávni ľudia prídu, aby si si vážila tých správnych. Ak ti je niečo odobrané je to preto, že si zaslúžiš dostať niečo oveľa lepšie. Aj cez tu najväčšiu rieku vedie nejaký most a z každého bludiska ide cesta von.

Každá jedna búrka v tebe ti pomáha prijať a pochopiť určité veci. Veci, ktoré by si bez búriek vo svojom vnútri nikdy nepochopila. Veci, ktoré ti pomáhajú rásť. Dôležité je nevzdať sa, aj cez všetok tlak v hrudi, aj cez všetky myšlienky, aj cez všetky prekážky a mosty. Na konci bude aj tak záležať iba na tebe. Na tom, že si bojovala zo všetkých síl až do konca. Na tom, že sa ráno zobudíš a cítiš príchuť nového dňa. Že aj s uboleným srdcom a popálenými rukami máš vždy šancu začať odznova a vytvárať si každý jeden deň lepšiu budúcnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.