Niekedy to príde po niekoľkých mesiacoch, inokedy po roku či dvoch a v dlhodobých vzťahoch aj po oveľa dlhšej dobe. Neexistuje správny alebo nesprávny čas na požiadanie o ruku. Dôležité je, aby ste to obaja cítili tak, že to spolu myslíte vážne a chcete spoločne prežiť celý život.

Ak by si chcela zistiť, či tvoj drahý plánuje žiadosť o ruku, prezradiť ho môžu rôzne veci. Snaž sa to však príliš neriešiť a nechaj tomu voľný priebeh. Inak by sa mohlo stať, že by si nemala takú radosť z prekvapenia, ako si si možno myslela.

Niekedy sú však chlapi tak predvídateľní, že sa sami prezradia. Napríklad jednou z týchto činností.

Je pri tebe trochu nervózny

Keď je s tebou, správa sa akosi čudne a je nervózny. Bojí sa, aby sa náhodou nepreriekol alebo aby si náhodou nenašla prsteň, ktorý už stihol kúpiť a niekde ho pred tebou ukryl.

Skrýva pred tebou mobil

Ty ho už ideš podozrievať z nevery, no pravdou je, že nechce, aby si našla správy, ktoré si písal s tvojou sestrou alebo kamoškami, aby sa s nimi poradil. Mohla by si prípadne natrafiť na objednávku alebo účet za prsteň v jeho e-mailoch.

Všíma si viac šperky, ktoré nosíš

Možno si ho pristihla pri tom, ako si obzerá tvoju šperkovnicu alebo sa jednoducho viac zaujíma o šperky, ktoré nosíš. Musí predsa zistiť, či uprednostňuješ žlté alebo biele zlato a ak má cit pre detail, bude chcieť, aby zásnubný prsteň ladil s tvojou zbierkou.

Zmenil sa k lepšiemu

Aj tebe sa zdá, že sa v poslednom čase správa akosi lepšie? Zrazu si zobral k srdcu všetky veci, ktoré si na ňom chcela zmeniť a nerobia mu problémy ani kompromisy. Asi si uvedomil, že predtým nebol tým dokonalým mužom, ktorého by si si mala (a chcela) vziať, a tak sa to snaží teraz napraviť.

Hovorí viac o spoločnej budúcnosti

Aj pri bežnom rozhovore začína viac spomínať vašu spoločnú budúcnosť. Jednoznačne hovorí MY a vieš, že s tebou počíta. Zaujímajú ho tvoje sny, ciele a plány. Ideálny scenár nastáva vtedy, ak sú vaše plány spoločné a obaja sa chcete posunúť ďalej.

Nehovorí o zostatku na svojom účte

Niektoré páry sa rozprávajú aj o financiách, preto je normálne, že poznajú napríklad zostatok na účte toho druhého. Ak v poslednej dobe o tejto téme prestal hovoriť, možno je to preto, aby si nezistila, že z jeho účtu zmizla vyššia suma peňazí, ktorú použil na kúpu prsteňa alebo na naplánovanie žiadosti.

Pozval ťa na večeru alebo výlet, aj keď nemáš sviatok

Iba tak ti oznámil, že ťa berie na romantickú večeru a chce, aby si sa pekne obliekla? Alebo z ničoho nič naplánoval výlet, dovolenku alebo nejaké iné prekvapenie? Ako môžeš predpokladať, asi to nerobí len tak. S najväčšou pravdepodobnosťou pre teba niečo chystá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.