Poznáš ten pocit, keď máš motýle v bruchu a obávaš sa toho, čo môžeš očakávať? Nervozita a tréma bývajú úplne bežné aj vo vzťahu, a predovšetkým v nasledovných 7 situáciách.

Určite si sa minimálne v jednej takejto chvíli ocitla a nebolo ti jedno, čo bude nasledovať.

Pred prvým rande

Nejaký ten čas ste si písali, a konečne nadišiel deň D, kedy sa konečne uvidíte? Pred prvým rande bývame veľmi nervózne a aj hodiny strávime pred šatníkom a v kúpeľni, aby sme zanechali čo najlepší dojem. Až počas rande si uvedomíš, že to celé bolo zbytočné a všetko je v poriadku.

Pred prvým milovaním

Neexistuje správny čas na prvé milovanie. Niekomu nerobí problém vrhnúť sa na seba aj na prvom rande, keď zafunguje chémia, no niektoré ženy radšej počkajú niekoľko týždňov, kým si nebudú partnerom isté. Nervozita je však namieste. Obávaš sa toho, či budeš dosť dobrá a tiež toho, či ti bude vyhovovať, a či sa dokážete zladiť.

Pred zoznámením s rodičmi

Spomínaš si, aké to bolo ešte predtým, ako ste sa zoznámili s rodičmi toho druhého? Dávala si si pozor na každé slovo, bola si slušná a priniesla si dezert alebo fľašu vína, ako sa patrí. Každý chce predsa urobiť dojem pred možnými budúcimi svokrovcami.

Pred spoločným bývaním

Dokážete spolu vychádzať bez hádok? Ako si rozdelíte domáce práce? Kto bude variť? Čo budeme robiť po večeroch? Pred spoločným bývaním sa naskytne veľa otázok a je úplne v poriadku, ak si nervózna. Ide o veľký krok nielen v tvojom živote, ale aj posun vo vzťahu.

Pred prvou hádkou

Na toto sa nedá úplne pripraviť, pretože hádka môže vzniknúť kedykoľvek, no určitá nervozita je tam vždy. Napríklad aj na začiatku hádky a prípadne aj po nej. Kto sa má ospravedlniť ako prvý? Nehrajte sa zbytočne na tichú domácnosť, ale vždy sa snažte všetky konflikty vyriešiť.

Pred uvarením jeho obľúbeného jedla

Moja mama varí lepšie…veta, ktorej sa obáva azda každá žena. Chceš svojho priateľa potešiť a navariť mu obľúbené jedlo, aké má rád od svojej mamy. Každá žena bude čakať, kým si chlap nevloží prvé sústo do úst. Bude mu to chutiť?

Pred kúpou prvého darčeka

Vyberanie prvých darčekov môže byť trochu zložité. Nechceš mu kúpiť nič, čo by sa považovalo za gýč alebo klišé, no zároveň ho možno ešte nepoznáš natoľko, aby si presne vedela, po čom túži. Ty sama dobre vieš, že nevhodný darček dokáže pokaziť náladu.

V koľkých situáciách si sa našla aj ty sama? Ako si sa vtedy zachovala?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.