Instagram/sophieklex

Určite si to zažila už aj ty. Na začiatku vzťahu to býva nádherné, pretože obaja máte ružové okuliare a vidíte toho druhého v tom najlepšom svetle. Zároveň môže byť toto obdobie aj trochu náročné, pretože sa ešte nepoznáte veľmi dobre a neviete, čo si môžete pred sebou dovoliť.

Z toho môžu vzniknúť rôzne trápne okamihy, medzi ktoré nepochybne patrí aj prvé prdnutie. Veď vieš, ako sa hovorí. Až keď si jeden pred druhým dokážete prdnúť, je váš vzťah oficiálny a vážny.

Ako prekonať túto začiatočnú trápnu fázu vo vzťahu? Máme pre teba 5 jednoduchých tipov. 

Buď sama sebou

Takúto radu si možno čakala, ale je to to najviac, čo môžeš urobiť. Na začiatku máme potrebu hrať sa na niekoho, kým nie sme, aby sme na toho druhého urobili čo najlepší dojem. Kvôli tomu si len vo väčšom strese a skôr môže dôjsť k tomu, že urobíš niečo trápne.

Radšej buď naozaj prirodzená a rob to, čo ťa baví a vystihuje. Budeš sa cítiť viac uvoľnene a aj napätie medzi vami rýchlo pominie. A keď už dôjde k niečomu, kvôli čomu sa budeš cítiť nepríjemne, vezmi to s humorom a spoločne sa na tom zasmejte. Humor je veľmi dôležitý.

Nezabúdaj vo vzťahu na seba

Trápnosť môžete ľahko prekonať aj tým, že nebudete na sebe závislí. To, že ste spolu začali chodiť neznamená, že spolu musíte byť nonstop. Majte svoje vlastné životy a aj naďalej sa venujte koníčkom, ktoré ste mali doteraz. Tým sa veľmi rýchlo prekoná tlak, ktorý môžete na začiatku vzťahu pociťovať.

Spoznajte svoje rodiny a priateľov

Trápne pocity môžu vznikať aj vtedy, keď ešte neviete, či má váš vzťah budúcnosť. Aj napriek tomu, že všetko nasvedčuje tomu, že ste si súdení. Pomôcť vám môže aj to, že spoznáte svoje rodiny a partiu priateľov. Prvé stretnutie bude určite trochu neokrôchané, ale potom sa trápnosť akoby mávnutím prútika vytratí.

Veľa sa spolu rozprávajte

Na začiatku je veľmi dôležité veľa sa rozprávať a spoznávať jeden druhého. Pokojne spomeňte aj najbizarnejšie zážitky zo svojho života. Vyskúšať môžete aj rôzne partnerské hry, kedy si budete navzájom klásť otázky a zisťovať o tom druhom zaujímavé veci.

Naplánujte si niečo

Aby ste si obaja boli istí tým, že to spolu myslíte vážne, a aby ste sa raz a navždy mohli zbaviť trápnej fázy vo vzťahu, naplánujte si niečo spoločné do budúcnosti. Výlet, rande alebo čokoľvek iné. Dôležité je to, že to chcete urobiť spolu. Preto už nie je žiadny dôvod na to, aby ste sa pred sebou hanbili alebo cítili nepríjemne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating