Vzťahy sú jedným z najlepších prostriedkov osobného rastu. Nielenže sa učíš ako sa starať o inú osobu, delíte sa aj o svoje skúsenosti, ale spoločne aj zisťujete, aké sú vaše priority, životné ciele a očakávania. Aké otázky si však musíš položiť ešte predtým, než začneš s niekým randiť či byť vo vzťahu? 

1, Som pripravená na zdieľanie života s niekým iným? Som pripravená zdieľať s niekým svoje starosti a radosti a taktiež chcem s niekým zdieľať svoj život? Toto sú otázky, ktoré si musíš zodpovedať, aby si pochopila, čo presne od tohto vzťahu očakávaš.

2, Viem si predstaviť s niekým tráviť väčšinu času? Dôležitá otázka, keďže ak máš vzťah, budeš predsa len musieť rozlišovať to, či si ochotná ukrátiť čas z vecí ako sú stretnutia s priateľmi alebo či si ochotná venovať svoj vzťah niekomu druhému.

3, Vyhovuje mi ten človek ako budúci partner? Predtým, ako pôjdeš do vzťahu, je nutné uvedomiť si, že či ten človek, ktorý sa ti páči, je aj človekom, ktorého chceš za partnera aj so všetkými jeho chybami. Nie je dokonalý a ani ty nie. Vyhovuje ti aj tak?

zdroj: unsplash.com

4, Aké sú moje očakávania a aká je skutočnosť? Prvé mesiace vo vzťahu sú vždy ideálne, no neskôr príde realita, ktorá mnohých ľudí môže rozrušiť. Pred začatím vzťahu je nutné si zodpovedať otázky ohľadom toho, aké máš očakávania a aká je daná skutočnosť, inak môžeš byť neskôr veľmi sklamaná.

5, Viem si s ním predstaviť svoj život do budúcna? Ak už nechceš zažívať vzťahy, ktoré nemajú perspektívu a radšej sa chceš sústrediť už len na vzťahy, ktoré ťa pozitívne ovplyvňujú a dodávajú ti energiu, zodpovedz si predtým otázku či skutočne chceš venovať energiu svojmu budúcemu partnerovi a či má váš vzťah perspektívu do budúcna.

6, Som pripravená dávať do tohto vzťahu energiu? Vzťahy si vyžadujú čas a veľa energie, ktorú možno budeš musieť veľmi ťažko hľadať. Tak čo, si pripravená obetovať sa a pracovať na vzťahu aj vtedy, keď nemáš veľa síl?

7, Bude so mnou môj partner šťastný? Možno si povieš, že toto nemusíš riešiť, no vo vzťahu ste dvaja a musíte sa snažiť rovnako. Urobíš svojho partnera šťastného? Budeš dobrou partnerkou, na ktorú sa bude môcť spoľahnúť?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.