Instagram/explorerssaurus_

Na vzťahu treba neustále pracovať a je potrebné, aby ste na to boli obaja. Ak by sa snažila len jedna strana, skôr či neskôr by to išlo dolu z kopca. Je potrebné nielen dávať, ale zároveň aj brať. Čo môžete urobiť pre to, aby bol váš vzťah lepší a silnejší?

Niekedy stačia úplné maličkosti, ktoré iné páry považujú sa úplnú samozrejmosť. Žiaľ, nie všetci máme také šťastie na dokonalé vzťahy a musíme sa snažiť o to, aby sme ho dosiahli.

Komunikácia, komunikácia, komunikácia

Rozprávajte sa a veľa. A o všetkom. Viem, že v hlave máš kopec myšlienok, ktoré by si chcela povedať nahlas. Tak prečo to neurobíš? Nenechávaj si všetko pre seba, ale povedz to priateľovi, aj keď to možno nie je pekné. Dôležité je, aby ste pri sebe stáli aj v tých ťažších časoch a aby ste sa pokúsili vyriešiť všetko spoločne.

Dôležité je tiež počúvať toho druhého. Ponúknite si pomoc, poraďte si navzájom. Každý deň by ste sa mali rozprávať a aspoň raz do týždňa by ste si mali vyčleniť polhodinku či hodinku na špeciálne rozhovory o spoločných plánoch alebo nesplnených túžbach.

Potešte sa maličkosťami a prejavte záujem

Vieš, že vyšla nová hra, ktorá by ho bavila? Alebo kniha od jeho obľúbeného spisovateľa? Urob mu radosť a kúp mu ju, aj keď nemá sviatok. Nejde však len o hmotné darčeky. Ten z vás, kto vstane skôr by mal urobiť kávu, čaj alebo raňajky aj pre toho druhého.

Taktiež by ste sa mali zaujímať jeden druhého. Ak mal jeden z vás ťažký deň, ten druhý sa môže ponúknuť, že niečo urobí.

Prekvapenia

S maličkosťami v podobe potešenia súvisia aj prekvapenia. Urob niečo, čo nebude očakávať a keď príde domov, čakaj ho v zvodnom prádle. Nedovoľte, aby váš vzťah upadol do stereotypu a snažte sa robiť niektoré veci inak. Nie každý deň, ale aspoň raz za čas. To vnesie do vášho vzťahu trochu viac iskry.

Nájdite si spoločný koníček

Robte niečo spoločne, čo vás bude baviť. Chodievajte na prechádzku, bicyklovať sa alebo si nájdite spoločnú záľubu doma. Skúste si spolu niečo navariť, zahrajte si spoločenské hry, videohry alebo si aj pozrite seriál.

zdroj: Unsplash/Ryan Holloway

Domáce práce robte spoločne

Domáce práce by ste si mali rozdeliť a nemalo by všetko ostávať na tvojej hlave. Pustite sa do upratovania spoločne. Kým on povysáva, ty môžeš umyť riad alebo vyžehliť prádlo. Pôjde o ďalšiu činnosť, ktorú môžete vykonávať spolu.

Komplimenty

Pribúdajúcimi mesiacmi či rokmi vzťahu ubúdajú komplimenty? Prečo ste si prestali hovoriť, ako to tomu druhému pristane? Pochváľte sa navzájom, ak sa tomu druhému podarí dosiahnuť niečo v práci. Komplimenty sú dôležité aj v dlhodobom vzťahu, na to nezabúdaj.

Kompromisy

Naučte sa robiť kompromisy a neurážajte sa hneď, ako ten druhý bude chcieť robiť niečo iné. Aj keď by ste mali tráviť čas spoločne, každý z vás má aj svoj vlastný život a to musíte rešpektovať. Ak sa naučíte robiť kompromisy, vyhnete sa zbytočným hádkam.

Veľa sa spolu smejte

Pustite si komédiu, stand-up alebo sa len spolu rozprávajte a zaspomínajte si na vtipné historky, ktoré ste spolu prežili. Vo vzťahu je dôležité, aby ste udržovali dobrú náladu a aby ste sa spolu veľa smiali.

Nikdy nechoďte spať pohádaní

Ráno múdrejšie večera? Pri hádkach to veľmi neplatí. Nemali by ste chodiť spávať pohádaní. Ešte pred spánkom by ste si problém mali vyriešiť. Ušetríte sa tak problémom so zaspávaním či prebúdzaním v noci.

Choďte do postele v rovnakom čase

Ideálne je, ak do postele chodievate v rovnaký čas. Môžete sa chvíľku porozprávať a určiť si plány na ďalší deň. Pritúľte sa k sebe a zaspávajte s pocitom, že vaša polovička je pri vás.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating