Čo si budeme nahovárať, my, ženy, občas máme svoje muchy. K jednej z nich patrí neustále sa presviedčanie o niečom, čo sa aj tak nikdy nestane, i keď to podvedome dobre vieme. Lenže čo narobíme, keď sme niekedy také naivky, že dokážeme oklamať i seba?

Toto je 7 najčastejších lží, o ktorých sa presviedčame. Neúspešne.

Dám mu ešte šancu, určite sa zmení

No jasné, určite si za tých pár týždňov, čo ste boli rozídení, tak veľmi vstúpil do svedomia, že sa z neho stal úplne iný muž. Drahá, keď je raz niekto debil, debilom aj ostane. Druhá šanca by sa ľuďom mala dávať, ale o tretej či štvrtej už pomlčíme, áno?

Kúpim si tie nohavice, veď do nich schudnem

Ou, tak toto poznáme! Ďalší kúsok, ktorý ostane v skrini spolu s cenovkou dlhé roky a pri každom upratovaní sme pevne rozhodnuté, že už nastal ten čas makať na sebe, aby sme do neho ten zadok vopchali. No čas beží rýchlo a tá vec je stále nejaká menšia, či?

Od pondelka začnem cvičiť

K tomu viac slov ani netreba. Iba sa opýtame: Koľko tých pondelkov už bolo?

Táto diéta mi určite pomôže

Keď sme už pri tom chudnutí, zdá sa, že sme naozaj nepoučiteľné. Najradšej by sme vyskúšali každú diétu sveta, aj keď nám už asi 15 neprinieslo žiadne výsledky. Naša dôvera je však zrejme nekonečná a tak podľahneme každej reklame.

Na bývalého už dávno nemyslím

Ale no tááák! Minulosť nedokážeme hodiť za hlavu a nie je hanbou priznať si, že nám náš ex občas chýba. A že niekedy stalkujeme jeho sociálne siete, iba tak, aby sme si overili, či je šťastný aj bez nás. Hajzel jeden.

Ten make-up podľa tutoriálu zvládnem aj sama

Ups! Koľkokrát si bežala s plačom do kúpeľne, pretože si vyzerala ako klaun? Nuž, zopakovať presný postup naozaj profesionálneho líčenia, to chce nie len odvahu, ale aj veľa praxe. Ale aspoň si sa doma nenudila. Škoda len, že kvôli tomu znova meškáš von.

O 5 minút som hotová!

No a keď sme sme už spomenuli meškanie, prečo si stále myslíme, že nám 5 minút stačí na to, aby sme boli ready? Prestaňme klamať seba aj tých chudákov, čo na nás neustále čakajú a pridajme si aspoň 10 minút. Zo slušnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.