Manželstvo po svadbe

Žiť spolu môžete aj bez papierov

Aby ste spolu mohli žiť, nepotrebujete na to papiere. Hlavne mladí ľudia spolu žijú roky, kým sa vezmú a posunú svoj vzťah na ďalšiu úroveň. A nie je na tom nič zlé, má to svoje výhody, ale, samozrejme, aj určité nevýhody. Je len na vás, čo uprednostníte.

Na deti manželstvo nepotrebujete

Niektoré páry si myslia, že ich vzťah dokáže zachrániť svadba a dieťa. To ale nie je pravda, pretože rodinu si môžete založiť aj predtým, ako si poviete áno. Bude vás to ale stáť viac byrokracie pri narodení, no nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Výdavky, ktoré by ste dali na svadbu, môžete použiť na výbavu pre maličké.

Svadba je veľmi drahá

Keď už sme pri výdavkoch, svadba je naozaj drahá záležitosť. Mnohé páry skáču do manželstva len preto, aby túto udalosť zažili a zabavili sa so svojimi najbližšími. Je to ale naozaj to, čo chcete a čo si môžete dovoliť?

Pred neverou a rozchodom ťa nezachráni

Manželstvo ťa neochráni pred tým, že sa váš vzťah nerozpadne. Ak ťa bude chcieť manžel podviesť, urobí to, rovnako ako to urobí chlap aj v normálnom vzťahu. Rozvod je ale náročnejší a drahší než rozchod, na to nezabúdaj. Pokiaľ svojej polovičke nedôveruješ a nevieš sa na neho spoľahnúť, nad záväzkom akým je manželstvo radšej dvakrát porozmýšľaj.

Ak chceš zistiť, či si naozaj pripravená na to, aby si sa za niekoho vydala, môžeš sa otestovať v našom kvíze. Keď sa dvaja vezmú, určite je to vážne a aj krásne, ale nie vždy je to zárukou šťastia a pohody.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating