V súčasnosti sa sobášia čoraz mladšie páry, ktoré sa rozhodli, že spolu chcú stráviť celý svoj život. Niekedy však zabúdajú na to, že život v manželstve nie je rovnaký ako počas randenia.

Toto je 8 vecí, ktoré ti málokto povie ešte pred svadbou. Mala by si však o nich vedieť, inak môžeš ostať po mesiacoch či rokoch trochu zaskočená.

Plánovanie svadby býva náročné

Svadbu nenaplánuješ zo dňa na deň. Niekedy ti nepostačí ani niekoľko týždňov, pretože tie najlepšie termíny bývajú obsadené aj rok dopredu. Určite si prizvi na pomoc aj kamošku, sestru alebo maminu, aby si neostala na všetko sama. V našom predchádzajúcom článku nájdeš všetky potrebné informácie, ktoré o plánovaní svadby potrebuješ vedieť.

Aj tá najväčšia zamilovanosť raz pominie

Ak sa plánuješ vydávať len po pár mesiacoch chodenia, na tento bod by si mala naozaj myslieť. Ak budeš mať svadbu až po rokoch spolužitia, určite si na to už stihla prísť. Ružové okuliare skôr či neskôr opadnú a ty sa ocitneš pred realitou. Na tom však nie je nič zlé. Veľkú zamilovanosť nahradí rešpekt, dôvera, a samozrejme, láska je tam stále tiež.

zdroj: Pexels/Jonathan Borba

Manželstvo ovplyvní aj tvoje ďalšie vzťahy

Život po svadbe môže ovplyvniť aj tvoje ďalšie vzťahy, napríklad s rodinou alebo kamarátmi. Budeš chcieť veľa času tráviť so svojím manželom a na ostatných ti neostane čas. Taktiež nezabúdaj na to, že s manželom do tvojho života prídu aj noví ľudia v podobe jeho rodiny.

Žiarlivosť sa často dostaví až po svadbe

Počas randenia ste na seba veľmi nežiarlili a hovorili ste si, že si dôverujete? Aj keď je to prekvapivé, žiarlivosť sa často dostaví práve až po svadbe. Predsa len, už to bude oficiálne potvrdené na papieri, že k sebe patríte, preto si budeš chcieť svojho milovaného muža ochrániť.

Niekedy sa aj pohádate

Hádky sú bežnou súčasťou manželstva, no často ide o úplné malichernosti. Pohádate sa aj na maličkostiach a na bezvýznamných veciach. Takéto hádky však zmiznú tak rýchlo, ako sa objavili. Veľmi pekné je aj následné udobrovanie.

Nebudete so sebou vždy súhlasiť

To, že ste manželia, neznamená, že spolu musíte vždy súhlasiť, a že musíte mať na všetko rovnaký názor. Manželstvo a vzťah je aj o kompromisoch a o tom, že musíte rešpektovať jeden druhého.

Zmení sa váš intímny život

Dlhodobý vzťah už nie je len o každodennom milovaní. Pamätáš si na začiatky, keď ste to spolu dokázali robiť aj niekoľkokrát denne? V manželstve nastanú aj také dni, kedy si pôjdete ľahnúť do postele a pred spaním si dáte len pusu. Je to však úplne v poriadku, no snažte sa udržať si zdravú rovnováhu, aby váš vzťah nestratil aj tú poslednú iskru.

Bez komunikácie to nepôjde

V manželstve sa budete musieť rozprávať. Veľa a o všetkom. Mali by ste byť k sebe úplne úprimní a mali by ste si dokázať povedať všetko. Bez komunikácie si nebudete môcť udržať zdravý vzťah, takže na to určite nezabúdaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.