Žena sa pozerá do počítača
Unsplash/Anete Lūsiņa

Pri nakupovaní môžeme zažiť množstvo vtipných momentov, no úsmev nám zamrzne vo chvíli, keď nám domov príde niečo úplne iné, než sme si objednali. Ak chceš tomu predísť, máme pre teba zopár tipov, ako nakupovať oblečenie online bezpečne a bez toho, aby ťa niekto zase oklamal.

Vyberaj si overené e-shopy

V prvom rade by si mala nakupovať na stránkach, ktoré sú známe a o ktorých si predtým počula. V prípade, že si vyberieš úplne neznámy obchod bez recenzií, je oveľa vyššie riziko, že ti domov príde niečo, s čím nebudeš spokojná.

Samozrejme, že chyba môže nastať aj pri veľkých a známych e-shopoch, no je to menej pravdepodobné. Nenechaj sa vždy zlákať iba reklamou, ktorá sľubuje prvotriednu kvalitu.

Ženy ukazujú prstom na počítač
zdroj: Unsplash/John Schnobrich

Čítaj si recenzie a skúsenosti ľudí

Odporúčania iných ľudí sú základom. V tomto prípade platí, že sa musíš poučiť z chýb ostatných, ktorí sa rozhodli v danom obchode nakúpiť pred tebou. Ak sa opakujú negatívne komentáre, je len na tebe, či ti stojí za to riskovať.

Niektorí ti môžu v recenziách poskytnúť cenné rady, podľa ktorých si vyberieš správnu veľkosť alebo model. Dávaj si ale pozor na to, ak sú na stránke len pozitívne komentáre alebo naopak, vôbec žiadne. Niektorí obchodníci tie negatívne zvyknú mazať, preto sa pozri napríklad aj na sociálne siete a komentáre pod príspevkami.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife