Relatívny pojem. To šťastie.
Ale ja som šťastná… občas až prehnane.
Neverila by si, ako milujem život, ako veľmi sa z neho viem tešiť.
S týmito radami bude štastie a spokojnosť konečne na dosah aj tebe 😉

Ďakuj
Každé ráno a večer. Ak je príležitosť aj počas dňa. Vlastne stále. Hlavné je uvedomiť si ako veľa toho máš. Strechu nad hlavou, rodinu, priateľov, žiješ v mierovej a slobodnej krajine. Čo viac si priať? Tak za to ďakuj… Bohu (životu, vyššej sile, nebu, osudu … tomu, v čo veríš)
Samozrejme, ďakuj aj ľuďom okolo seba. Slovo ďakujem značí o dobrom správaní a vzbudzuje v ľuďoch pocity blízkosti.
Ja, keď vstanem z postele ďakujem za nové ráno, za novú šancu žiť lepší život. A večer keď zhasnem svetlo ďakujem za všetky príležitosti, ktoré som dostala počas dňa či za ľudí, s ktorými som sa stretla.

Teš sa z maličkostí
Toto dosť záleží od povahy človeka. Ale verím, že to dokáže každý 🙂 prežívaj každý moment dňa. Znova sme pri bode kedy si musíš uvedomiť čo všetko v živote máš. Viem, že škola či práca nie sú častokrát miesta kde by si chcela byť. Ale spomeň si koľkokrát si sa len tak zasmiala na tom vtipe, ktorý povedal tvoj spolužiak alebo kolega? Koľkokrát ti niekto vylepšil deň úsmevom? Takéto veci si musíš začať uvedomovať. Nadchni sa pre hlúposť…ako ja…veď tie riasogule sú fakt úžasné, výhľad z okna na mesto zaliate slnkom je krásny, mušľa je tak nádherná dekorácia a prehrábavanie sa v knihách či v starých platniach -aj keď nemáš gramlfón- je dokonalé… Toľko dôvodov na radosť.

Sprav tú vec, ktorá ti ako prvá napadne (no stále ju zaženie tvoj realistický rozum)
Kým to nie je nebezpečné a ty sa nezabiješ je to ok 😀 (samozrejme, neskočiš z okna lebo sa chceš zistiť ako sa asi cítia vtáky). Ale podpor v sebe spontánneho ducha. Nasadni na vlak, ktorý odcháza o 5 minút, skoč do mláky len preto, že sa ti to zachcelo alebo si kúp ten najlacnejší a najpochybnejší nápoj z Tesca. Neber život až tak vážne.
Veď čo.. YOLO! Carpe diem.

zdroj: unsplash.com

Vydekoruj si izbu či pracovný stôl
Tvor, vymýšľaj, vyrábaj, strihaj, lep a kresli. Aj keď to nie je dokonalé. Vyvolaj si fotky. Sprav si nástenku. Vyrob stojan na farbičky zo zaváraninového sklíčka. Píš si cestovateľský denník alebo si zapisuj myšlienky. Vyjadruj sa a vyjadri svoje emócie. Prostredie, ktoré sa ti páči a upokojuje ťa ( ešte keď si si ho sama skrášlila) ťa bude robiť šťastnou.

Nerozčuľuj sa nad životmi iných
Prečo je ona s ním, načo si prefarbovala vlasy, a ona zas porušila diétu, dala škaredú fotku na instagram, má škaredé topánky ale boli veľmi drahé….
Zamysli sa, veď sú to úplné hlúposti. Načo sa nad tým pozastavovať a hodnotiť iných. Oni budú ohodnotení, keď príde ich čas. A neodvoľ aby ti ich, podľa teba, zlý život kazil deň. Veď možno sú tak štastní. Mysli na svoj život. Plánuj a snívaj. A zbytočne sa nepozastavuj nad inými keď nemusíš. Ohováranie a posudzovanie je záležitosťou ľudí, ktorí sú nespokojní a nudia sa.

zdroj: Unsplash.com

Usmievaj sa
Je dokázané že samotný úsmev ťa dokáže naladiť do dobrej nálady. Usmievaj sa stále. Aj keď sa ti nechce. Prechádzaj cez mesto s hlavou hore a úsmevom na tvári. Uvidíš koľko ľudí sa usmeje späť a aká budeš krásna.

Unsplash.com

Taktiež je fajn zapisovať si každý večer veci, ktoré ťa potešili. A veci, ktoré ti mierne narušili pohodu neber tak vážne. Uvedom si že žiješ len raz.

Niektoré veci si nezaslúžia to, aby boli v tvojej duši a zaberali ti miesto, kde už dávno mohla byť radosť. Neži v minulosti. Naozaj, dá sa to. Bolesť zmizne a ty zabudneš na to, čo ti ublížilo. Aj keď si zlomená, zranená a nemáš na to dnes odvahu, ver mi, stačí spraviť krôčik v ústrety radosti a ona pribehne za tebou s otvorenou náručou a povie: dlho som na teba čakala, som rada, že si späť… 😉

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.