Prirodzený a žiarivý vzhľad pleti je momentálne veľmi trendy a myslím, že sa o neho každodenne pokúša väčšina dievčat a žien.

Je praktický a ľahko zvládnuteľný najmä na každodenné nosenie do školy či do práce. Ak chceš vedieť, ako sa k tomuto looku čo najľahšie a najspoľahlivejšie dopracovať a to nielen využitím make-upu, pozri si tieto overené rady, ktoré ti určite pomôžu. Ak ich budeš praktizovať pravidelne, buď si istá, že tvoja pleť sa ti čoskoro poďakuje.

Hydratuj

Tá najzákladnejšia vec, ktorú odporúča každý make-up artista, ale aj tvoja dermatologička je práve hydratácia. Najdôležitejšou je vnútorná hydratácia, ktorú docieliš pitím dostatočného množstva vody. Samozrejme čistej, ak ochutenej, tak len ovocím. Žiadne presladené nápoje dokonalému vzhľadu pleti neprispievajú.

Ak máš tento krok už zvládnutý, nepodceňuj ani vonkajšiu hydratáciu pomocou rôznych krémov alebo prírodných olejov, ktoré sú vhodné aj na mastnejšiu pleť. Vonkajšiu hydratáciu nikdy nevynechaj najmä pred použitím make-upu, kedy môže napomôcť aj k jeho dlhšej výdrži.

zdroj: Photo by kevin laminto on Unsplash.com

Exfoliuj

Exfoliácia je proces, ktorým sa odstraňujú odumreté bunky kože a dosiahneš ju jednoduchým peelingovaním tváre raz, až dvakrát týždenne. Je však dôležité doslova nedrhnúť pleť príliš agresívnymi a hrubými peelingmi, ale staviť radšej na jemnejšie zloženie.

Môžeš využívať klasické peelingy z drogérie, alebo momentálne veľmi populárne scruby, ktoré si môžeš aj jednoducho vyrobiť doma. Med s cukrom, soľ s olejom alebo sóda bikarbóna sú zaručené recepty na DIY exfoliátor.

Používaj viac prírodnej kozmetiky

O tomto bode som sama čítala už mnoho a napokon som ho aj skutočne začala praktizovať. Je však dôležité vedieť, čo je skutočne prírodné zloženie, pretože nie každý krém z drogérie, na ktorom je obrázok rastlinky je okamžite naturálny. Odporúčam si preto pri každom produkte pozrieť zloženie a hľadať najmä skutočne prírodné prísady, akými sú napríklad rôzne oleje.

Používanie prírodnej kozmetiky naozaj doporučujem, pretože za tým vidím hneď viacero výhod. Ako prvé pozitívum je samozrejme to, že si na seba zbytočne nedávaš chemické látky a tak svoju pleť nezaťažuješ. Jej využívanie je navyše ekologickejšie, pretože sa dané chemikálie, ktoré v nej nie sú, nemusia vyrábať a navyše je často v sklenených obaloch, ktoré môžeš recyklovať. Mala by byť samozrejme aj účinnejšia, keďže jej zložky sa pridávajú aj do klasických výrobkov s využitím chemikálií a tak, ak si na seba dáš napríklad 100 % argánový olej, hydratáciu dosiahneš oveľa uspokojivejšiu ako pri kréme, ktorý obsahuje len zopár percent tohto oleja.

Z prírodnej kozmetiky odporúčam napríklad kvetinové pleťové vody, skvelá je ružová či levanduľová a samozrejme už spomínané oleje. Na mastnú a aknóznu pleť je vhodný čajovníkový a jojobový, na suchú argánový či makadamiový. Oleje majú všeobecne viacero výhod akými sú okrem hydratácie tiež regenerácia, spomalenie starnutia pleti, výživa, rozjasnenie či upokojenie pleti. Zbytočného premastenia sa neobávaj, sama som tomu neverila, ale oleje sa ľahko vstrebávaju a bežné krémy ho spôsobujú pri mastnejšej pleti oveľa viac.

zdroj: Photo by Sarah Comeau on Unsplash.com

Dopomôž si ľahkým make-upom

Poslednou radou, ktorú odporúčam schválne až nakoniec je jemne zvýrazniť svoju prirodzenú krásu ľahkým make-upom, čo by nemalo byť problém, ak sa o svoju pleť staráš, podľa vyššie spomínaných bodov. Doporučujem jemne krycí make-up, ktorý pokožku zjednotí a zakryje jemné nedokonalosti. Na prejasnenie tváre je vhodné použiť o odtieň svetlejší korektor, v prípade väčších nedokonalostí môže byť korektor s vyšším krytím.

Ďalej je dobré make-up zafixovať a predĺžiť jeho výdrž transparentným púdrom, zvýrazniť si lícne kosti brondzerom, ktorý môžes použiť aj ako očný tieň, líčka jemným ružovým alebo broskyňovým odtieňom a samozrejme zdôrazniť pohľad špirálou a doplnením obočia pomocou tieňa či ceruzky. Nakoniec už len prejasniť vrch lícnych kostí, oblasť pod obočím a nos highlighterom bez trblietok, len s jemným odleskom, pery prerúžovať rúžom alebo leskom v nude odtieni a prirodzený glowy look je na svete!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.