Tak ako sa dokážeme zamilovať, dokážeme sa aj rýchlo odľúbiť. A zrazu sa ocitneme sami doma, plačúc do vankúša a nechápajúc, čo sa vlastne udialo. Kde sme urobili chybu? Čo bolo zle? Väčšinou môžeme za rozpad vzťahu obaja. Dôvody sa rôznia od jedného páru k druhému. No vo všeobecnosti sa dá povedať, že ľudia prestávajú milovať z nasledujúcich dôvodov.

1. Neúprimnosť

Vo vzťahu ste tím. A tak by ste sa mali aj správať. Zatajovanie svojich pocitov, skrývanie sa a neúprimnosť môže viesť až k rozpadu vzťahu. Preto je vždy jednoduchšie zdielať svoje pocity so svojim partnerom. Teda pokiaľ chceš, aby vám to fungovalo.

2. Neschopnosť nechať minulosť tak

Jedným zo základných dôvodov, pre ktorý ti vzťahy nevychádzajú je ten, že jeden z vás nedokáže nechať minulosť ísť. Pokiaľ nie si schopná odpustiť jemu alebo sebe niečo, čo sa udialo už dávno, tak sa nečuduj, že váš vzťah sa rozpadá. Takže sa musíš naučiť odpúšťať, alebo nechať to celé tak a stáť na mieste, pričom nikdy nebudeš šťastná a s pokojom v duši.

@joannakrupa #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

3. Nedostatok záujmu

Kedysi ťa na ňom zaujímalo úplne všetko, a teraz sa už ani nestaráš o to, aký mal deň? Nedostatok záujmu je cítiť, aj keď si to možno neuvedomuješ. Zraňuje to partnera, i keď možno nepriamo. Každý sa chce vo vzťahu cítiť milovaný a chcený, no nedostatkom úprimného záujmu dávame tomu druhému najavo opak.

4. Sústredíš sa na jeho nedokonalosti

Pádnym dôvodom na to, prečo niekto už nechce byť vo vzťahu môže byť fakt, že sa v prítomnosti partnera cíti veľmi neisto. Pokiaľ ho neustále upozorňuješ a kritizuješ, tvoj partner nedokáže byť pri tebe sám sebou. Uvidíš to na zmene jeho správania v prítomnosti priateľov a v tej tvojej. Je dôležité nezabúdať na pochvaly, nech má tvoj partner pocit, že ho oceňuješ.

5. Už pre teba neexistuje

Ak svojho partnera ignoruješ z akéhokoľvek dôvodu, začne mať pocit, že pre teba naozaj neexistuje. Bude mať pocit, že ťa nezaujímajú jeho názory, postrehy a rady a tým pádom sa k sebe budete správať ako vzdialení kamaráti a nie ako blízki partneri. Nemaj mu za zlé, ak sa potom rozhodne z takého vzťahu odísť. Nikto sa necíti rád nepotrebný.

#Chilling 💫 @mathilda.annao #dream

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

6. Nefunguje komunikácia

Komunikácia je základným prvkom každého vzťahu. Ak si ju odstavila na všetkých frontoch, je to rýchla cesta ku koncu vášho spoločného bytia. Existuje nekonečne veľa spôsobov ako spolu komunikovať, aj keby to malo znamenať hádky. Nie je nič horšie ako veľavravné ticho. To v nás totiž vyvoláva tie najhoršie pocity neistoty.

 

zdroj: higherperspectives.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.