Výhody elektronickej čítačky kníh
Pexels/cottonbro, Pexels/freestocks.org

Čítanie patrí k obľúbeným činnostiam a najmä teraz v lete. Knihy so sebou berieme na dovolenku, na kúpalisko alebo si čítame len tak vonku na terase či na dvore. Ľudia sa rozdeľujú na dva tábory – tých, ktorí uprednostňujú klasické papierové knihy a tých, ktorí si uvedomujú výhody elektronickej čítačky kníh. Do ktorej skupiny patríš ty?

Predtým, než začneš teraz vehementne vyhlasovať, že čítačka kníh nie je nič pre teba a nikdy by si ju nevymenila za atmosféru klasických kníh, pozri sa na tieto benefity. Ja som si to kedysi myslela tiež, no keď som prečítala viac kníh prostredníctvom čítačky, zmenila som názor a teraz tieto dve formy striedam.

Žena číta pri bazéne
zdroj: Perfecto Capucine

Samozrejme, že prvotná investícia je vyššia, no časom sa ti vráti, pretože elektronické knihy bývajú lacnejšie oproti klasickým. Niektoré sú voľne dostupné aj na internete, prípadne ti ich môže poslať kamoška alebo niekto z rodiny, kto si ich už raz zakúpil.

Poďme sa pozrieť na 4 hlavné výhody elektronickej čítačky kníh, ktoré ťa možno presvedčia.

Zaberie menej miesta

Čítačka kníh je tenká a ľahká. Môžeme povedať, že je väčšia ako mobil, no menšia ako tablet, preto ju zmestíš do kabelky alebo aj malého ruksaku. Ideálne najmä počas cestovania. Ak máš zrovna rozčítanú niekoľko stostranovú knihu, jej váhu by si počas nosenia v taške pocítila. V tomto prípade to nehrozí.

Takto nebudeš musieť obetovať priestor v kufri na niekoľko kníh, ale na dovolenku ti stačí zobrať jedno takéto zariadenie a máš o program postarané.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife