Kvalitný spánok

Kvalitný spánok je veľmi dôležitou súčasťou každého dňa. Dobíjať baterky by si mala aspoň 8 hodín a najlepší oddych získaš práve vtedy, keď nebudeš ponocovať a potom dlho spať. Ak chceš mať však ešte o niečo kvalitnejší spánok, mysli na tieto 4 maličkosti.

Či už po viac alebo aj menej náročnom dni, na spánok by si mala myslieť vždy. Keď správne dobiješ baterky a poriadne si oddýchneš, tvoj ďalší deň bude viac produktívny.

Kvalitný spánok znamená aspoň osem hodín oddychu, no ako z nich vyťažiť maximum? Tieto 4 veci pred spaním už nikdy nerob. Skús ich vymeniť za niečo užitočnejšie.

1. Mobil a televízor pred spánkom škodia

Nikdy by si pred spánkom nemala držať mobil v ruke do poslednej chvíľky. Práve naopak, mala by sa snažiť vypnúť ho aspoň pol hodinu pred spánkom, takto bude tvoj oddych kvalitnejší.

Pred spánkom odlož mobil
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Ruku na srdce, toto pravidlo je v dnešnej dobe dosť ťažké dodržať. Pred spánkom si väčšinou pozeráme TikTok či Instagram alebo si s niekým píšeme, potom mobil odložíme a ideme spať.

Toto však nie je moc dobrý spôsob, ako mať kvalitný spánok, pretože tvoje telo bude mať všetky tie vibrácie z mobilu počas spánku stále v sebe. Skús to teda postupne a odkladaj ho pred spaním každý deň skôr.

Takisto to platí aj pri pozeraní televízie. Aj tu platí, že by si ju mala aspoň pol hodinu pred spaním vypnúť, pretože aj tieto vibrácie tvoj spánok ovplyvnia, bohužiaľ, však negatívnym spôsobom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife