Ako zabrániť tomu, aby hádky vo vzťahu nezničili váš vzťah

Hádky vo vzťahu nie sú práve tými najkrajšími časťami spolužitia, no patria k nemu. Rada hovorím o tom, že je to akýmsi korením lásky. Občas potrebujete dať emócie von, zakričať si, vyriešiť nezhody a potom si užívať opäť tie krásne chvíle. Netreba však zabúdať na to, že musíte rešpektovať určité pravidlá. Tentokrát sa však pozrieme na tie, ktoré by ste mali mať na pamäti skôr, než sa spustí krik. 

Samozrejme, pripravovať sa na hádku nedá, a keď už nastane, väčšinou konáme s príliš horúcou hlavou. No mala by si poznať 3 tipy, vďaka ktorým váš vzťah nebude nezhodami poznačený na dlhšie, než je potrebné.

Úprimnosť na prvom mieste

Úprimnosť a dôvera je základom každého zdravého vzťahu. A to, aké sú dôležité, sa ukazuje aj v tomto smere. Keď ste k sebe otvorení, nemáte tajomstvá, hovoríte veci na rovinu bez strachu, potom sa len málokedy nájde dôvod na to, aby medzi vami vznikol konflikt. Aké easy, však?

Predchádzate tak zbytočným hádkam, ktoré by vám vo vzťahu len narobili problémy. Čím viac toho v sebe dusíte, tým horší to výbuch bude, a tým väčšie škody spôsobí v budúcnosti.

Problémy sa riešia spoločne

Nie si to ty a on. Ste to vy. Preto musíte každú vec, ktorá sa týka oboch, aj spoločne riešiť. Skús si spomenúť, koľkokrát si sa s partnerom pohádala, pretože si každý išiel to svoje. Riešenia musíte hľadať spoločne. Rovnako tak prísť ku kompromisom, vďaka ktorým sa vyhne zbytočnej hádke.

Ak si spolu sadnete a hľadáte cestu ako von z problému, pôjde to ľahšie, než keď na seba začnete kričať a v konečnom dôsledku všetko iba zhoršíte.

Hádky vo vzťahu majú hranice

Jedna vec je hádať sa kvôli danej téme, tá druhá už to, keď prekročíte hranice tým, že začnete na seba vyťahovať veci, ktoré s tým nesúvisia. Staré konflikty, sľuby, ba dokonca aj osobné urážky. Akonáhle to preženiete, znova sa stane to, že váš konflikt bude len jedna veľká katastrofa, po ktorej ostanete sklamaní ešte veľmi dlho. Keď ťa partner nazve nadávkou, asi mu to tak ľahko nezabudneš. Hádky vo vzťahu sa teda musia vedieť kontrolovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating