Dvojica na lúke pozerá pred seba
Unsplash/Scott Broome

Vzťah bez hádky? To musí byť poriadna nuda. Aj keď sa môže zdať, že je to ideálny prípad, raz za čas sa každá dvojica potrebuje vyventilovať. Nikto nie je dokonalý a vždy sa nájde niečo, v čom sa pár nezhodne. Dusiť v sebe veci len preto, aby bolo ticho, to nikdy nedopadne dobre, pretože sa to bude len zbierať do veľkej bomby. Hádky vo vzťahu však musia mať určité hranice, ktoré sme ti už spomínali.


Okrem nich by si si mala zapamätať aj to, že partnerská výmena názorov, ak to takto môžeme volať, musí mať okrem nich aj isté pravidlá. Vďaka nim vám nezhody nezničia vzťah a pomôžu vám ich prekonať rýchlejšie. Chce to len vôľu z oboch strán.

Koniec znamená koniec

Tak, ako sa vaša hádka začne, tak by sa mala aj skončiť. Možno trieskate dverami, možno máte tichú domácnosť, ospravedlňujete sa navzájom, či jeden robí vždy prvý krok skôr. Nezáleží na tom, ako si veci vyjasníte, dôležité je, aby ste ich nevyťahovali stále dookola. Chápeš, kvôli jednej veci sa stačí pohádať len raz, nie raz mesačne. Najmä, ak ste už prišli k nejakému záveru.

Ťahať do novej hádky to, čo už sa raz riešilo, nemá zmysel a ste tým chytení len v jednom kolotoči, ktorý vás nebude baviť večne. Teda, prvé pravidlo znie, pre to isté sa dvakrát neháda.

Hádky vo vzťahu sú len medzi vami

Vzťahové problémy sa týkajú teba a jeho. Nie teba, jeho a tvojej matky. Ani teba, jeho a tvojej kamošky. Jedna vec je občas sa posťažovať či opýtať na radu, iná otravovať tretiu stranu zakaždým, keď na seba zvýšite hlas. Ostatní tu nie sú na to, aby vás súdili alebo vám pomáhali. To musíte zvládnuť vy dvaja.

Navyše, skús sa zamyslieť nad tým, aké nepríjemné a otravné to musí byť pre človeka, keď je zaťahovaný do problémov, ktoré sa ho netýkajú. To, čo je medzi vami, tam musí aj ostať. Nie je vhodné vynášať to do sveta. A ak sa musíš spoliehať na niekoho tretieho, potom je váš problém väčší, než sa ti môže zdať.

Priestor musia mať obaja

Tak, ako máš slovo ty, musí ho dostať aj tvoj partner. Tretie pravidlo sa týka toho, aby ste mali rovnaký priestor na vyjadrenie svojich myšlienok, pocitov i argumentov. Nemôže jeden z vás hodinu kričať a stáť si za svojím bez toho, aby sa k tomu vyjadril aj ten druhý. Nie je to fér, a už vôbec nie ak ide o človeka, s ktorým si si blízka.

Je to znak úcty a rešpektu, ktoré v láske majú svoje miesto.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating