Žena pozerá von z okna

Nový deň je pred nami. Nachádzame sa znova v tej rutine, ktorá sa na nás valí. Nedokážeme sa postaviť a tak len prežívame a premýšľame, čo s tým. Káva, raňajky, na ktoré si už párkrát zabudla a potom sa rýchlo oblečieš, umyješ a zabudneš, že dnes môže byť deň úplne iný, ako ten včera. Ako bojovať s dennou rutinou?

Zmena

Každé ráno máme možnosť urobiť veci inak. Malé maličkosti, ktoré nás privedú na nové myšlienky. Je to ťažké, občas máme plné zuby všetkých motivačných rečí a Instagramu plného šťastných rodín a žien, ktoré nemajú ani poňatia o tom, koľko toho musíš zvládnuť. Každá z nás toho musí zvládnuť mnoho.

Musíme prejsť cez rôzne prekážky, dnes máš možnosť usmiať sa len tak. Máš možnosť obliecť si tú blúzku, na ktorú už pár dní myslíš. Máme možnosť byť kým chceme, no občas ostaneme stáť na mieste a čakáme, že nás niekto z našej pomyselnej bubline vytiahne, no jediný kto to môže urobiť hneď, si ty sama.

Psychohygiena

Psychohygiena je dôležitou súčasťou našich životov, no aj napriek tomu ju často zanedbávame. Neodkážeme si oddýchnuť a nemáme čas samé na seba. Nepočúvame svoje telo, keď vraví, že na dnes máš dosť a potrebuješ odpočinok. Mali by sme občas vypnúť všetky myšlienky a len tak si sadnúť na balkón a pozorovať ľudí, vnímať čerstvý vzduch a premýšľať.

Mohla by si vypísať svoje pocity na papier, zacvičiť si a urobiť niečo pre svoj dobrý pocit. Nepreťažuj sa. Mysli na svoje zdravie a svoj odpočinok.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife