Pexels/Asad Photo Maldives

Aj keď sme vo vzťahu, takmer každú z nás niekedy prepadnú pocity beznádeje a strachu, čo by sa stalo, ak by nás zo dňa na deň náš partner opustil. Niekto máva tieto pocity len výnimočne, no pre niektoré znamenia zverokruhu sú takmer na dennom poriadku.

Ktoré znamenia sa najviac boja opustenia a toho, že by zrazu na všetko ostali sami?

Rak

Aj keď má Rak často dobrú náladu, niekedy ho dokážu z ničoho nič prepadnúť pocity, že mu každý ubližuje a že je na všetko úplne sám. Táto nestálosť mu dokáže poriadne skomplikovať vzťahy, pretože je vždy veľmi podozrievavý, všetko si berie osobne a vo všetkom vidí len to najhoršie. Potrebuje veľa času na to, aby začal niekomu skutočne dôverovať a aby sa mu dokázal naozaj otvoriť.

Váhy

Váhy potrebujú vo svojom živote rovnováhu a práve vzťah im k tomu môže dopomôcť. Sociálny kontakt je pre nich veľmi dôležitý a pre svojho blízkeho človeka by urobili všetko, aj na úkor svojho vlastného šťastia. Na druhej strane ale potrebujú rovnocenný vzťah. Váhy nechcú vo vzťahu len dávať, ale chcú aj dostávať. Ak by ich niekto opustil, cítili by sa, že nie sú dosť dobré.

Škorpión

Škorpión patrí k najkomplikovanejšiemu znameniu a niekedy mu trvá dlho, kým ostatným dovolí nazrieť do jeho vnútra. Obáva sa preto opustenia a najmä toho, že by celý proces vybudovania si dôvery musel podstúpiť odznovu. Veľmi mu tiež záleží na fyzickej stránke lásky a aj to je dôvodom, prečo nechce ostať sám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy