instagram/lostitalianos

Dôvera je jedným zo základných pilierov šťastného a dlhodobého vzťahu. Ak si dvaja navzájom neveria, len ťažko sa dá hovoriť o skutočnej láske. No zároveň je to aspekt, ktorý sa ťažko buduje. Chce to snahu z oboch strán a absolútnu úprimnosť. Ako môžeš vedieť, či svojej polovičke môžeš veriť?

Ak robíte tieto 3 veci, potom si môžeš byť istá, že je to medzi vážne a úprimné.

Na nič sa pred sebou nehráte

Tvoj partner je človek, pri ktorom si sama sebou. Nehráš sa na dokonalú dámičku, nepretvaruješ sa pred ním, aby si v jeho očiach vyzerala „lepšie“. Si to jednoducho ty. Dokážeš sa s ním rozprávať na akúkoľvek tému a nehanbíš sa vysloviť nahlas svoje názory a postoje, pretože vieš, že ťa nebude súdiť. Práve naopak.

Máte rovnaký pohľad na svet, a aj keď sa v niečom nezhodnete, rešpektujete sa navzájom. Nič netajíte, neschovávate a beriete sa naozaj ako jeden tím, ktorý drží spolu.

Viete o sebe aj nepríjemné tajomstvá

Iba človeku, ktorému absolútne dôveruješ, povieš svoje tajomstvá. Nie len tie, za ktoré sa hanbíš, pretože boli smiešne či trápne, ale aj tie, ktoré ťa roky zožierajú. Tie, kvôli ktorým sa cítiš zle a potrebuješ sa niekomu vyrozprávať. Aj v tomto prípade vieš, že on tvoje tajomstvá, najhlbšie myšlienky či strachy ďalej neposunie, ale nechá si všetko pre seba.

Ak i on tebe prezradil veci, ktoré by nahlas len tak nevyslovil, vieš, že rovnako dôveryhodne vníma aj on teba. Obaja veríte, že sú vaše slová a pocity u toho druhého v bezpečí, a že vám podá rameno, o ktoré sa môžete oprieť.

Nemáte potrebu kontrolovať sa navzájom

Toto je azda najväčšie potvrdenie toho, že si navzájom veríte. Je to jednoduché – ak niekomu dôveruješ, nemáš dôvod kontrolovať, kde je, s kým je a čo robí. A už vôbec nie tajne čítať jeho správy či počúvať telefonáty.

Je úplne normálne, ak sa jeden o druhého zaujímate, takže otázky na to, čo robil alebo čo plánuje, sú prirodzené. Rovnako tak aj istá miera žiarlivosti. No všetko má svoje hranice, a ak sa prekročia, je jasné, že dôvera vo vašom vzťahu chýba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating