Každý vzťah má svoj vlastný príbeh. Občas je to ako jazda na horskej dráhe – raz ste hore, šťastní, po uši zamilovaní a spokojní, inokedy zase dole – pohádaní, sklamaní a smutní z toho, čo sa medzi vami deje. Nech má tvoja láska akúkoľvek podobu, v každom vzťahu existujú 3 zlaté pravidlá, ktoré ho vždy dokážu zachrániť.

Či už chceš zachrániť stagnujúci vzťah alebo práve naopak, nedovoliť, aby vaša iskra stratila na sile, dodržuj s partnerom tieto priority.

Spoločne strávený čas

Keď sa dvaja ľudia zamilujú, chcú spolu tráviť každú sekundu. Spoločne strávený čas je však dôležitý v každom veku a v každom vzťahu, bez ohľadu na to, či spolu randíte 3 mesiace alebo ste 10 rokov manželia. Mali by ste mať minimálne hodinu denne pre seba, aby ste sa mohli porozprávať bez toho, aby ste sa venovali iným činnostiam.

Ak sa to takto nedá, potom by vám mal patriť minimálne jeden deň v týždni alebo aspoň nejaká pravidelná spoločná aktivita – napríklad tanečný kurz, spoločný workout, rande pri víne, prechádzka parkom. Každá vaša chvíľa je vzácna, nemali by ste na to zabúdať a brať sa ako samozrejmosť.

Úprimná komunikácia

Nie je nič horšie, ako to, keď sa dvaja ľudia vo vzťahu nevedia úprimne porozprávať. Ak si neviete svoje pocity, myšlienky či túžby vyjadriť navzájom, kto iný by ich mal počuť? Komunikácia je základom každého vzťahu a cez to nejde žiaden vlak.

Keď ťa trápi správanie tvojho partnera či túžiš po zmene vo vzťahu, iným spôsobom, než tým, že mu to priamo povieš, to nepôjde. Neduste v sebe to, čo vás trápi, hovorte spolu! Predídete tak mnohým problémom a nedorozumeniam.

Žiadne veľké očakávania

Stáva sa, že ľudia bývajú vo vzťahu sklamaní, pretože partner nenaplnil ich očakávania. Problém je však v tom, že tie očakávania si vytvorili oni sami v hlave. Hovorí sa, že ten, kto nič nečaká, nemôže byť sklamaný. A tak to funguje aj vo vzťahu.

Napríklad, ak vieš, že tvoj partner je neromantický typ, potom nemôžeš plakať a robiť scény kvôli tomu, že si na Valentína nemala rande ako z filmu. Chápeme sa?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.