Možno si o tom len počula a možno to bol presne tvoj prípad. Zistenie na vlastnej koži, že aj keď niekoho milujeme, tak to ešte neznamená, že budeme mať šťastný a naplnený vzťah. „Milujeme sa, ale nemôžeme byť viac spolu,“ počúvajú vysvetlenie ľudia, ktorí nechápu, prečo sa rozišiel tak zaľúbený pár.

Ono, bolo to totiž iba na pohľad tak. Zaľúbené pohľady, dotyky, spoločný humor. Všetci naokolo si myslia, že práve oni už čoskoro skončia pred oltárom. No nikto netuší, aké problémy prichádzajú vtedy, keď sa nikto nedíva. Ako už dobre vieš, iba láska na vzťah nestačí.

Preto je tak ťažké nájsť si niekoho, s kým to môže klapať dlhodobo. A preto sa dokážeš za svoj život zamilovať viackrát. Bolo to tam, i keď ste už ďalej spolu ísť nemohli.

Predstav si to ako pizzu. Každý ju má rád, no nie? Objednáš si tú, na ktorú máš chuť. Príde ti kruh rozdelený na 8 častí. Asi by si nebola spokojná, ak by tam nejaký chýbal, však? Obrazne to môžeme prirovnať práve k vzťahu, v ktorom potrebujeme viaceré časti, ktoré budú tvoriť celok.

Môže tam byť láska, dôvera, pochopenie, rovnaké názory, vášeň, spoločné záujmy, zmysel pre humor, zhodný životný štýl alebo iná osmička vyskladaná z vecí, ktoré sú pre teba v partnerstve dôležité. Ak z nich však bude niečo chýbať, celok bude poškodený a tvoje vnútro to bude trápiť tak tisíckrát viac, ako nejaká pizza.

To, že tam kus s názvom láska ostane, na tom nič nezmení. Budeš si nahovárať, že pre tú jednu časť stojí za to zabudnúť na ostatné, no nebude to pravda. Vždy sa ti nejak pripomenie, vždy bude dôvodom na sklamanie, smútok či hnev. Tie vyvolajú hádky a nepochopenie, pretože tvoj partner bude mať tú svoju obľúbenú „pizzu“ vyskladanú inak.

Bude veľmi ťažké opustiť niekoho, ku komu toho toľko cítiš. No zároveň ti bude vnútro našepkávať, že šťastnejší musíte byť oddelene. Nuž, tak už to býva, občas musíme nechať ísť tých, ktorých máme radi, aby sme sami mohli kráčať spokojne vpred. Milovať znamená aj dokázať darovať si slobodu. Možno toto len nebol ten správny čas a správne miesto.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.