Byť vo vzťahu, ale aj byť single, má svoje výhody i nevýhody. Každej žene vyhovuje iný „status“. Nech už si užívaš svoju slobodu akokoľvek, nikdy sa nevyhneš niekoľkým frázam, ktoré musíš neustále počúvať. Stavíme sa, že pri nich už iba prevraciaš očami. Poznáš ich, však? 

Kedy, kedy, kedy?

Kedy si už nájdeš frajera? Kedy ťa príde pozrieť nejaký nápadník? Kedy pôjdeš von? Možno tam niekoho stretneš? Kedy sa chceš akože usadiť? A kedy chceš potom stihnúť mať deti? Kedy už prestaneš toľko pracovať? A takto by sme mohli pokračovať naozaj donekonečna.

Tieto neustále otázky už lezú každej žene poriadne na nervy a musí sa snažiť, aby na svoju, inak milú tetu, nevybehla s krikom, že nie je veštica, a tak naozaj nevie, KEDY konečne bude mať chlapa.

Chúďatko, nemá s kým…

Nemá s kým ísť do kina, na ples, nemá sa s kým doma večer porozprávať, … chúďatko! Akoby sa naozaj nedalo existovať bez toho, aby človek robil veci sám bez spoločnosti inej osoby. Predstavte si, že existuje aj rodina, kamarátky, kolegovia, … s nimi sa nič neráta?

Niektorí ľudia majú pocit, akoby tí slobodní žili iba polovične a neboli dostatočne šťastní. A pri tom je najdôležitejšie byť šťastná sama so sebou. Až potom môže prísť niekto, s kým sa o to podelíme.

Na teba to ešte len čaká!

Keď ženu už všetci odsúdia či poľutujú, prichádzajú povzbudivé slová, akoby jej niekto umrel a potrebovala by potľapkať po ramene. Vlastne, asi si myslia, že v nej už umiera nádej. Nuž, Na teba to ešte len čaká! Tam vonku chodí niekto presne pre teba! Ten pravý sa čoskoro objaví! – to sú vety, pri ktorých zrejme dostane slobodná novú chuť do života…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.