Pár v noci
Pexels/Jonathan Borba

To, že podvedieš svojho partnera, býva častokrát vec, ktorá sa nedá naplánovať. Ok, nehovoríme teraz o prípade, keď s tým zámerom kráčaš k svojmu milencovi domov. Väčšinou sa to však stane pod vplyvom rôznych faktorov. Aj napriek tomu, že si mu to urobiť nechcela, vo svojom vnútri si na to dôvody musela mať už vopred. A rovnako tak to majú aj muži. Vieme, prečo sa rozhodnú byť neverní.

Toto sú 3 najčastejšie dôvody, ktoré ich k tomu vedú.

Strach zo záväzkov

Nehádžeme ich všetkých do jedného vreca, ale už je to tak. Muži majú zo záväzkov väčší strach, než ženy. Keď sú vo vzťahu, ktorý sa zdá byť ideálny, ale zrazu si uvedomia, ako vážny začal byť, môžu mať pocit, že prichádzajú o úplnú slobodu. Chcú aspoň na chvíľu prebrať moc a ak je príležitosť, pocítiť, že nie sú úplne zviazaní.

Takýto “krok vedľa” väčšinou potom ľutujú, no v danom momente sa v nich prebudí chlapské ego, ktoré si chce dokázať, že nebolo skrotené.

Neuspokojené túžby

Veľa párov má v posteli problémy. A veľa párov by ich nemalo, ak by o nich úprimne hovorili a riešili ich. Lenže, niekedy sa človek tak hanbí alebo bojí svojej polovičke niečo povedať, že to dusí v sebe. Namiesto toho, aby sa jej zveril, hľadá uspokojenie inde.

Tento dôvod väčšinou vedie k opakovanej nevere, pretože túžby sa stále vracajú. Neverní muži tak majú 2 životy – jeden, na oko perfektný so svojou partnerkou, a ten, pri ktorom si užívajú se* bez akýchkoľvek záväzkov či možného odsudzovania.

Len pre to dobrodružstvo

Muži v sebe nezaprú túžbu po dobrodružstve a to v akomkoľvek smere. Niekedy sú neverní len tak, jednoducho, lebo bola možnosť a oni sa chceli zabaviť. Chceli trocha adrenalínu a pocitu, že dokážu uloviť aj cudziu ženu. V tomto prípade ide už o muža – sukničkára, ktorý sa len ťažko zmení a bude naozaj ľutovať, že ti zlomil srdce.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating