Vraví sa, že by sme nemali súdiť knihu podľa obalu, ale ja som rebel a zvyčajne robím presný opak. V mojich rukách sa už teda vystriedalo veľa “sľubných fešákov“, z ktorých sa nakoniec vykľul poriadny des. Niekedy sa však zadarí a medzi regálmi nájdem príbeh, ktorý sa mi tak veľmi zapáči, že som mnou zostane. Tu sú tri knihy, ktoré som nedávno čítala a veľmi ich odporúčam.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

 

Leslye Walton – The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender

girlsofsummerlist.com

Ava Lavender sa narodila s krídlami. Magický realizmus, v ktorom je táto kniha písaná však zaručí, že sa z nej žiaden X-man nestane. Celý príbeh čelí tvrdej skutočnosti, ktorá nedovoľuje postavám potýkajúcim sa s nadprirodzenom svoje “dary“ využívať. Veľká časť knihy rozpráva o predkoch Avy Lavender a vysvetľuje ich zložité osudy, nedorozumenia a udalosti, ktoré vyvrcholili k narodeniu dievčaťa s vtáčími krídlami. Druhá časť knihy sa sústredí na Avu. Tá, kvôli svojej odlišnosti žije v ústraní. Avšak, zvedavosť prebije strach a nepripravenosť na krutosť ľudí ju stojí veľa. Posadnutosť zo strany zbožného človeka Nataniella Sorrowsa jej do života prináša veľké nešťastie.

“To many, I was myth incarnate, the embodiment of a most superb legend, a fairy tale. Some considered me a monster, a mutation. To my great misfortune, I was once mistaken for an angel. To my mother, I was everything. To my father, nothing at all. To my grandmother, I was a daily reminder of loves long lost. But I knew the truth — deep down, I always did.

I was just a girl.“

Diane von Furstenberg – The Woman I Wanted to Be

hastybooklist.com

Keď mala Diane 18 rokov, stretla princa a vydala sa za neho. Neznie toto príliš dobre na to, aby to bola realita? Úprimný a veľmi fascinujúci životný príbeh módnej návrhárky pôvodom z Brusela, ktorá sa preslávila svojim návrhom tzv. wrap dresu. Okrem toho, že prišla s dizajnom šiat vďaka ktorému sa zapísala do histórie, toto žieňa je aj autorkou veľmi úprimnej a mimoriadnej knihy s názvom The Woman I Wanted to Be. V nej opisuje svoj život ovplyvnený matkou, ktorá prežila koncentračný tábor, honbu za slobodou, láskou, kariérou a prekážky, ktoré musela prekonať, aby sa stala ženou, ktorou vždy chcela byť.

“The most important relationship in your life is the relationship you have with yourself. Because no matter what happens, you will always be with yourself.” 

Emily Bronte – Búrlivé výšiny

penguin.com.au

Nastáva veľké priznanie, toto je jedna z mojich najobľúbenejších kních vôbec. Prvýkrát som ju držala v rukách pred pár rokmi, keď som sa u starkých na povale hrabala v starých veciach a tak nejak mi padla do oka. Teraz som ju čítala znova a chválila som svoje mladšie ja za to, aký dobrý vkus som mala 😀

Pán Earnshaw sa vráti z jednej zo svojich ciest s malým cigánskym chlapcom Heathcliffom, ktorého si napriek námietkam ostatných členov rodiny osvojí. Po smrti pána domu, musí chlapec čeliť týraniu od svojho nevlastného brata Hindleyho. Ponížený a v presvedčení, že jeho láska ku Hindleyho sestre Catherine nie je opätovaná odchádza Heathcliff z Búrlivých Výšin, aby sa mohol neskôr vrátiť ako bohatý a vážený muž. Dôvod jeho návratu však prináša chaos, pretože Heathcliff sa prišiel pomstiť. V jednom článku, autor popisuje lásku medzi Catherine Earnshaw a Heathcliffom výrokom, ktorý sa mi veľmi páči – ich láska je intenzívna a démonická.

“She was a wild, wicked slip of a girl. She burned too brightly for this world.”