unsplash.com

Vegánstvo tu je už od pradávna, no teraz je to snáď najvychytenejší typ v oblasti stravovania. Mnoho ľudí sú vegánmi odmalička, iní sa nimi stali neskôr. Ale ako sa ním stať, ak nechceš prísť o veci, ktoré máš rada a nie sú veganské?

Máme pre teba niekoľko ciest, ktoré ti pomôžu plynulo a pomaly prejsť na rastlinný typ stravovania bez toho, aby si mala pocit, že prichádzaš o všetky slasti neveganskej stravy. Avšak nepôjde to zo dňa na deň, pretože ako rýchlo do toho skočíš, tak rýchlo ťa to aj prejde.

Vajíčka vymeň za tofu

Miluješ praženicu, ale sa chceš stať vegánom? Potom vymeň živočíšnu bielkovinu za tú rastlinnú. Jednoducho rozdrv v rukách tofu, zohrej trochu oleja na panvici a opraž ho do zlatista. Ak chceš úplne autentickú farbu aj chuť, zvoľ čiernu soľ, ktorá dodá jedlu chuť vajíčok a kurkumu, ktorá ju zafarbí do žlta. Nakoniec ani nerozpoznáš rozdiel.

Namiesto syra vyskúšaj lahôdkové droždie

Znie to šialene, ale je to tak. Ak pripravuješ syrovú omáčku či chceš obohatiť svoje cestoviny o syrovú chuť, pridaj lahôdkové droždie. Nielen, že obsahuje množstvo zdravých zložiek potravy, ale aj výborne chutí.

View this post on Instagram

😍VEGAN MAC’N’CHEESE😍👇🏻FULL RECIPE BELOW👇🏻 . Omg!!! Who doesn’t love a creamy, healthy, vegan Mac and Cheese?! This one made by amazing @amelietahiti RECIPE BELOW😍 . . For the best vegan food videos, follow @healthyveganommunity @healthyvegancommunity @healthyvegancommunity . . RECIPE by @amelietahiti Ingredients Macaroni Pasta – i use wholewheat (the sauce proportions will give you about 3 servings) 3 medium potatoes 1 carrot 1 tbsp nutritional yeast 1/4cup soaked cashews 1/2 tsp salt pepper lemon juice 1/4 cup soy milk not shown but added : 1/4 cup veggie cooking water 👉🏼Method : 1. Poke your veggies (and peel if not organic) and place in glass tupperware with bit of water and microwave 10 minutes OR steam on pot till tender. Don’t throw water away! 2. Cook pasta according to instructions 3. blend all sauce ingredients 4. pour on top of pasta and store extra sauce in jar! 
Such a hearty yet super healthy dinner ! Carbs on carbs.. ain’t that love at first sight 🤩 . . . . . #veganmacandcheese #veganmacncheese #veganpasta #vegancheese #vegancheesesause #plantbasedcheese #veganpasta #plantbasedpasta #veganrecipe #veganrecipes #plantbasedrecipe #plantbasedrecipes #nutritionalyeast #nooch #veganvideos #heppyvegan #vegancomfortfood #veganinspiration #veganofig #coconutbowl #coconutbowls

A post shared by HEALTHY VEGAN COMMUNITY (@healthyvegancommunity) on

Zmrzlina nemusí byť len smotanová

Ak zbožňuješ zmrzlinu a nevieš si bez nej predstaviť leto, máme riešenie. Nebudeš potrebovať žiadne špeciálne vegánske smotany či mlieka. Jednoducho len banány. V nich je to čaro. Potrebuješ len výkonný mixér a zmrazené banány a pre extra krémovosť kokosové mlieko v konzerve.

View this post on Instagram

What kind of consistency is your fav – soft serve or harder, traditional ice cream? 🍦🍨⁣ This Nice Cream is a guilt free treat that’s only sweetened with bananas 🙌⁣ Banana Coconut Nice Cream ⁣ By @fivesechealth⁣ ⁣ Ingredients ⁣ •6 frozen bananas⁣ •1/2 cup full fat coconut milk (canned, the thick part)⁣ ⁣ Instructions ⁣ Add to a high speed blender or a food processor and mix until smooth. ⁣ .⁣ .⁣ .⁣ .⁣ #veganfood #veganicecream #nicecream #bananaicecream #plantbaseddiet #veganbreakfast #veganvideos #recipevideos #coconutbowls #healthybreakfast #healthyfoodideas #eatmorefruits #healthykidsfood #healthysnack #healthydesserts #plantbasedmama #veganmoms #kidsfoodideas #plantbasedfoods #veganfamily #plantbasedfamily #plantbasedkids #vegansnacks #vegansnack #vegankids #kidfood #eatvegan #veganfoods #megunprocessed #justvegan ⁣

A post shared by Megan | MegUnprocessed.com (@megunprocessed) on

Domáce burgre bez mäsa

Ak miluješ túto pochúťku Bohov aj na to máme „fígeľ“. Tajomstvo tkvie v repe. Namiesto mletého mäsa použiješ nastrúhanú repu, ktorú môžeš kúpiť už predvarenú, čiže ti to uľahčí prípravu. Jednoducho ju nastrúhaš, pridáš ovsené vločky a namiesto vajíčka zmiešaš ľanové semiačko s vodou. Stane sa z nich hmota, ktorá ti bude držať burgre v kope. Nakoniec ich už len osmažíš na panvici a dáš do žemličky so zeleninou a omáčkou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness