instagram.com/fotografieslovenska & instagram.com/tina.szaboo

Západné Slovensko, to nie je iba Bratislava. Či je leto, alebo zima, aj v tejto časti našej krajiny nájdeš krásne miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Hrady, zrúcaniny, či iné pamiatky. Ak sa chystáš na výlet na západe, určite by si si mala pozrieť aj našich 7 tipov.

Mohyla M.R. Štefánika

Mohyla Milana Rastislava Štefánika sa nachádza na vrchu Bradlo medzi mestom Brezová pod Bradlom a obcou Košariská. Obelisky mohyly symbolizujú štyri obete leteckého nešťastia a zároveň štyri krajiny, v ktorých Štefánik pôsobil. Súčasne je symbolom samostatnosti a slobody nášho národa. Navyše si pri nej vychutnáš aj dokonalý výhľad na okolie.

View this post on Instagram

🇬🇧 Tomb of Milan Rastislav Štefánik (Slovak national hero) on the hill Bradlo above the town Brezová pod Bradlom. 🇸🇰 Mohyla Milana Rastislava Štefánika na Bradle, nad mestom Brezová pod Bradlom. Na vrchole je ešte stále slušná snehová nádielka. Prístupová cesta zas pekne odhrnutá. #mohylamilanarastislavastefanika #mohyla #milanrastislavstefanik #stefanik #bradlo #pamatnik #memorial #brezovapodbradlom #myjavskapahorkatina #monuments #tombs #hrobka #restinpeace #praveslovenske #takeslovenske #beautifulslovakia #thisisslovakia #insta_svk #puresvk #slovensko #slovensko🇸🇰 #slovakia #slovakiatravel #slovakia🇸🇰 #visitslovakia #slovakadventures #turistikanaslovensku #fotografieslovenska #planetslovakia

A post shared by Václav Sulek (@fotografieslovenska) on

Dražovský kostolík

Originálnym názvom Kostol svätého Michala archanjela sa nachádza na skalnatom kopci nad Dražovcami, mestskou časťou Nitry. Je navštevovaný najmä pre svoju fotogenickosť a krásny výhľad na okolie. Ku kostolíku sa viaže aj legenda, ktorá hovorí o zjavení smutnej Panny Márie, ktorá poukázala na to, že miestni ľudia kostol zanedbali.

Smolenický zámok

Nad obcou Smolenice sa nachádza Smolenický zámok, ktorý je majetkom Slovenskej akadémie vied a pre verejnosť je sprístupnený iba sčasti (záhrady, nádvorie, vyhradené miestnosti). To však nemení nič na tom, že je obľúbeným miestom na výlet pre ľudí z okolia.

Kláštor Katarínka

Severne od Trnavy sa nachádzajú ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej. Ten bol založený už v roku 1618. Obľúbenou pamiatkou je najmä pre to, že sa nachádza v lesnej pustatine, kde panuje dokonalé ticho a pokoj.

Hrad Devín

Hrad Devín sú zrúcaniny hradu, vypínajúce sa majestátne nad mestskou časťou Bratislavy. Zaberajú takmer celé temeno hradnej skaly nad sútokom Dunaja a Moravy. Hrad má jedny z najpohnutejších, ale aj najbohatších dejín spomedzi hradných sídel na Slovensku.

Hrad Červený Kameň

Nad obcou Častá nájdeš hrad Červený Kameň. O jeho stavbe sa zachovala zaujímavá povesť, podľa ktorej sa dvanásť mudrcov radilo, kde ho postaviť. Dnes slúži ako múzeum.

Plavecký hrad

Najväčší hrad pri Bratislave je určite ten Plavecký, a jeho história sa píše od roku 1256. Hrad, ktorý bol dlhé roky nedobytný, je dnes už len ruinou. Cesta k nemu ti potrvá iba pol hodiny pešej chôdze.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife