unsplash.com

Daj mu pocítiť, že mu chýbaš

Vyskytnúť sa vo friendzone je naozaj strašné. Nezáleží na tom, aké mal tvoj milovaný na to dôvody. Jednoducho si na to musíš zvyknúť. V prvom rade by si  mu mala dať pocítiť, že s tebou nebude mávať tak, ako zapíska. Je mi jasné, že pokiaľ ho skutočne miluješ, tak sa snažíš každú jednu voľnú minútu tráviť s ním. No pokiaľ mu neukážeš, že tu pre neho nebudeš 24/7, tak mu začneš chýbať.

Zoznamuj sa s inými mužmi

Mala by si mu ukázať, že nie je jediným chlapom v tvojom živote. Ako to urobiť? Nájdi si nových kamarátov. Mužov. Samozrejme, že tvoja platonická láska by mala o týchto priateľstvách vedieť. Pokiaľ má o teba záujem a páčiš sa mu, tak začne žiarliť alebo bude mať pocit, že ťa stráca. Vďaka tomu sa ťa pokúsi získať naspäť a možno si uvedomí, že mu na tebe naozaj záleží. Tiež spozná tvoju hodnotu. Toto je prvý krok k tomu, aby si sa dostala preč z friendzone.

Akceptuj ho ako priateľa

Ďalší spôsob, ako sa dostať z friendzone sa ti možno nebude páčiť. Odvracaj sa od neho a nesnaž sa ho získať. Jednoducho ho maj rada ako kamaráta a nehovor mu, ako veľmi ho miluješ a že si vieš predstaviť vás dvoch vo vzťahu. Dáš mu tým pádom viac priestoru a času na to, aby prišiel na to, či ťa vníma ako kamarátku alebo niečo viac.

Dovoľ mu, aby ti pomohol

Život je o rovnováhe. Prečo by si teda nemohla chlapovi, do ktorého si neskutočne zamilovaná, dovoliť, aby ti pomohol s tými najťažšími vecami v živote? Ak ti chce pomáhať a snaží sa pre teba urobiť takmer všetko, možno príde na to, že mu na tebe záleží oveľa viac. Čím viac ti venuje času, tým viac ti dá pocítiť, že mu za to stojíš. A to je dobré znamenie.

zdroj: unsplash.com

Neustále ho kontaktuj

Nielen písaním na sociálnych sieťach. Volávaj mu a vzápätí na to mu napíš. Pokiaľ to budeš takýmto spôsobom obmieňať, možno sa ti bude zdať ako šialený nápad, no môže to pozitívne ovplyvniť či dokonca zmeniť vzťah medzi vami. Ak ti bude venovať viac pozornosti, dosiahneš to, čo chceš.

Nedávaj mu svoj záujem príliš najavo

Tým, že mu ukážeš, ako veľmi ho potrebuješ, automaticky si ťa bude ceniť oveľa menej, pretože má pocit, že si ho ceníš oveľa viac ako on sám seba. Je si tebou stále istý a vie, že tu pre neho vždy budeš. Ďalej mu ukážeš, že pokiaľ nedostaneš to čo chceš, jednoducho to odídeš hľadať niekam inam.

Správaj sa k nemu dobre, pokiaľ je on dobrý

Pokiaľ spraví niečo, čo si neskutočne ceníš, daj mu to najavo a na oplátku urob niečo podobné aj ty pre neho. Ak sa k tebe dobre správa a prejaví voči tebe väčší záujem, sprav to isté. Naopak, ak sa k tebe bude správať zle a neprejaví ti tvoj záujem, ignoruj ho.

Nepúšťaj si pusu na špacír

Nie vždy musíš chlapovi, čo sa ti páči, hovoriť úplne všetko. Kvôli tomu, že pred ním rozoberáš do detailov všetky svoje zážitky, ťa uložil do priečinka s nápisom friendzone. Vie totiž o tebe už všetko a to ho nevzrušuje. Chlap sa chce cítiť ako lovec, miluje tajomnosť žien a túži objavovať. Preto by si mala byť pre neho záhadná a niečo si nechať len pre seba.

zdroj: unsplash.com

Buď zlá

Robíme to všetci a najmä s osobami, ktorých milujeme – získali si prvé miesto v našom srdci, dávame ich na pedestál, akoby boli vzácnym drahokamom. Myslíme si, že čím lepšie sa k chalanovi, ktorého milujeme správame, tým viac nás bude mať rád. No je to presne naopak. Chlapi milujú „zlé dievčatká“ a ženy, ktoré sa neboja povedať im, čo si o nich skutočne myslia. Tak prestaň byť dobrým dievčatkom a on sa k tebe priplazí.

Nesnaž sa riešiť jeho problémy

Je pravdepodobné, že pokiaľ mu budeš neustále pomáhať pri riešení jeho problémov, zakaždým za tebou pobeží, aby si mohol vypýtať radu. S tým by si však mala okamžite skončiť. Pretože aj tak zostaneš tam, kde si bola. Vo friendzone. Nemôžeš byť jednoducho tým dievčaťom, ktoré dokonale vyrieši jeho problémy, pretože sa na tvoju pomoc vždy spoľahne a vie, že za ňu aj tak nebudeš nič chcieť. Mal by konečne dospieť a svojim problémom čeliť sám.

Nedovoľ mu, aby ťa využíval

Ak sa nám niekto páči, máme tendenciu byť vierohodnou osobou, čo častokrát vedie k zlým rozhodnutiam. Jedným z nich môže byť napríklad aj to, že chlap, ktorého milujeme, začne našu dobrotu zneužívať. My baby dávame svoju lásku najavo naozaj rôznymi spôsobmi. Kúpime chlapovi darček alebo sa oňho postaráme vtedy, keď to potrebuje. No maj na pamäti, že chlapovu pozornosť si jednoducho nekúpiš a len mu dáš najavo, že ťa môže využívať.

Nečakaj na to, že sa do teba časom zaľúbi

Pokiaľ ťa považuje za svoju dobrú priateľku a nič viac, je viac ako pravdepodobné, že si od teba bude pýtať rady ohľadom vzťahov. To znamená, že budeš vedieť o všetkých jeho potenciálnych partnerkách či babách na jednu noc. Ak mu budeš radiť ohľadom vzťahov, nespôsobíš tam nič iné, ako to, že sa vaše kamarátstvo prehĺbi. No nedôjde k ničomu viac, stále budete iba kamaráti. Nechce totiž zničiť priateľstvo medzi vami dvoma a tak ťa nevidí ako ženu, ktorú by mohol mať. Nečakaj na to, že sa do teba zamiluje, pretože on v tebe nič viac ako len kamarátku skutočne nevidí.

zdroj: unsplash.com

Zapamätaj si, že mu môžeš kedykoľvek povedať NIE

Keď sme boli deťmi, naši rodičia nám vždy pripomínali, aby sme cudzím ľuďom vždy povedali nie. Toto skús aplikovať aj na chlapa, ktorého miluješ. Ak mu povieš nie a nebudeš súhlasiť so všetkým, čo povie, oveľa ľahšie si ťa všimne a začne ťa brať úplne inak, začne si ťa viac vážiť. Uvidí v tebe nezávislú ženu a babu, ktorá vie čo chce. Toto je niečo, čo muži na nás zbožňujú. Ak zistí, že vyjadríš svoj nesúhlas, začne o tebe premýšľať ako o žene, ktorú by mohol mať po svojom boku a nie už ako o svojej dobrej kamarátke.

Aj bez neho buď šťastná

Viem, že sa ti to možne bude zdať veľmi ťažké, no možno ti to časom pomôže dostať sa von z friendzone. Dôležitou zmenou, ktorú musíš vykonať je to, že budeš vôkol seba rozdávať šťastie a pozitívne vlny. Ak mu ukážeš, že ho potrebuješ čoraz viac a neprekáža ti ani ten fakt, že ste len priatelia, nedostaneš ho. Pokiaľ sa však budeš obklopovať vecami a ľuďmi, ktorí ťa robia šťastnou, ukážeš mu, že netvorí stred tvojho vesmíru a aj bez neho máš úsmev na tvári.

Nepočúvaj ho na slovo

Ak je on ten, kto sa cíti vo vašom kamarátskom vzťahu ako vodca a ty mu len prikývneš na všetko, čo či povie, je viac ako pravdepodobné, že z vás dvoch nikdy pár nebude. Pokiaľ rozhoduje takmer o všetkom len on, nikdy si pred ním nevybuduješ potrebný rešpekt. Prečo by ťa mal vaše priateľstvo brať vážnejšie, keď ho necháš robiť všetko čo chce? Neboj sa vyjadriť svoj názor či nesúhlas a rozhoduj sa vlastným rozumom, aby si namiesto toho bola kamarátkou, ktorá ho na slovo poslúcha.

Nepotrebuješ jeho zvolenie

Pamätaj, že ste len jeho kamarátka, čo znamená, že nepotrebuješ jeho súhlas alebo povolenie. Ak sa ho opýtaš, či je v poriadku ísť s ďalším chlapcom na rande, začne ťa považovať za slabú osobu. Rob jednoducho to, čo sa páči tebe a nie jemu.

zdroj: unsplash.com

Nedávaj mu príliš najavo svoje emócie

Toto môže byť pre teba asi najťažšie, pretože si mu možno svoje city už preukázala. Ak s tým však prestaneš, možno si ťa začne viac všímať. Nedávaj mu najavo svoje pocity a nepreukáž voči nemu žiadne city.

V jeho prítomnosti sa správaj uvoľnene

Ak sa cítiš v jeho prítomnosti nervózne a napäto, dávaš mu najavo, že si s tebou prakticky môže robiť čo chce. Namiesto toho vždy zachovaj pokoj a správaj sa uvoľnene. Všimne si ťa oveľa ľahšie, pretože chlapi milujú pokojné a vyrovnané ženy. Takýmto spôsobom si pre neho omnoho viac atraktívna.

Nedávaj mu až príliš najavo, že ti na ňom záleží

Toto je asi tá najčastejšia chyba, ktorú robíme. Jednoducho by sme pred chalanom, ktorého milujeme, mali svoje city skrývať. Ak ti rozpráva o svojom záujme voči iným ženám a ty sa správaš žiarlivo, priťahuješ ho oveľa menej či dokonca vôbec. Mala by si mu dať najavo, že máš natoľko sebadôvery, aby si sa oňho toľko nezaujímala. Ak sa správaš ako žiarlivá baba a neustále ho prenasleduješ, stiahne sa a budeš stále vo friendzone.

Prestaň o ňom premýšľať

Ak ním prestaneš byť posadnutá, veci sa môžu zmeniť k lepšiemu. Neustálym premýšľaním o tom, čo práve robí a s kým trávi svoj drahocenný čas, či prezeraním jeho sociálnych sietí, tvoj záujem môže prerásť až do chorobnej žiarlivosti. Ak mu ukážeš, že si posadnutá jeho prítomnosťou, zľakne sa ťa a tvoj pobyt vo friendzone sa predĺži.

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating