Seriál, ktorý si získal množstvo divákov. Niet sa čomu čudovať, sama som na ňom závislá. Pokiaľ hľadáš niečo hlbšie s odkazom, určite si ho pozri. Tu je navyše 13 faktov, ktoré si o ňom určite netušila.

1. Katherine Langford (Hannah) je Austrálčanka a uchádzala sa o viac rolí

Okrem toho, že si chcela zahrať Hannu, snažila sa aj o postavu Jessici (Alisha Boe). Hlavnú rolu získala cez Skype.

2. Katherine Langford a Dylan Minette (Clay) sa stretli len týždeň pred začiatkom filmovania

„Prvýkrát, keď som sa s ním rozprávala to bolo cez Skype a ja som bola aktuálne v Perthe, zatiaľčo on bol v Severnej Kalifornii. Bola to naozaj dobrá konverzácia, na základe ktorej, som okamžite cítila, že je to skvelý človek, s ktorým bude radosť pracovať.“

Is that a boy/girl thing or a Clay/Hannah thing?

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

3. Christian Navarro (Tony) nemal vodičák, keď dostal rolu

Jeho postava sa preslávila šoférovaním svojho mustanga, no samotný herec v čase, kedy dostal rolu nemal vodičský preukaz. Štáb bol však natoľko prívetivý, že mu pomohol s jeho vybavovaním.

You are not alone.

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

4. Katherine Langford pozerala The Office, kúpila si piano a na pľaci sa herci maznali so šteniatkami, aby im to pomohlo prekonať ťažké scény

„Kúpila som si jedno (piano) za 50 dolárov a bol to môj záchranca. Vždy keď som prišla domov, tak som len hrala a hrala.“ Navyše mali herci k dispozícii každú hodinu šteniatko na maznanie, čo im veľmi pomohlo pri hraní náročnejších scén.

5. Dylan Minette vybral plagáty do svojej (Clayovej) izby

„Clayova izba je plná plagátov mojich obľúbených skupín“, vyjadril sa Dylan pre PopSugar. „Je veľa ďalších umelcov, ktorých by som tam rád dal, ale neboli to interpréti, ktorých by Clay počúval. Mohli ste vidieť, že je tam zopár od Arcade Fire, Bon Iver, The Cure, The Shins a iné super veci.“

6. Natáčalo sa v reálnej škole, rovnako aj v replike

Natáčanie začalo v lete na strednej škole Analy v Sebastopole, Kalifornia. Akonáhle začal školský rok, výroba sa presunula do repliky, no keď potrebovali filmovať mimo školu (vonku), natáčanie sa uskutočnilo počas víkendu, kedy študenti boli doma.

Welcome back.

A post shared by 13 Reasons Why (@13reasonswhy) on

7. Poradcovia pre duševné zdravie spolupracovali pri natáčaní seriálu

Klinická psychologička Helen Hsu navrhla, aby na začiatku častí uvádzali, že seriál majú maloletí pozerať s prítomnosťou dospelej osoby.

8. Selena Gomez, Tommy Dortman (Ryan) a Alisha Boe (Jessica) majú rovnaké semi-colon (bodkočiarka) tetovanie

Tetovanie koresponduje s projektom Semicolon, ktorý bol založený v roku 2013 a má podporovať mentálne zdravie a prevenciu samovrážd.

9. Ross Butler (Zach) má 26!

Síce hral stredoškoláka, ale počas natáčania mal už 26 rokov. Rozdiel medzi jeho skutočným vekom a vekom v seriáli tvoril základ pre vznik populárneho meme „Stredoškolák v 13 Reasons Why, vs. ja ako stredoškolák.“

10. V skutočnosti má väčšina z hercov cez 20

Najmladším je Devin Druid (Tyler), ktorý mal 19.

11. Hanin obľúbený modrý lak na nechty stojí 2 doláre

Nazýva sa Sinful Colors, Color Rebellious in Endless Blue. Fanúšikovia show si ho začali kupovať a lakovať nechty, pričom to odfotili na instagram s #blueforhannah.

12. Medzi knihou a seriálom sú podstatné rozdiely

Tak napríklad v seriáli rodičia Hannah žalujú strednú školu. Existujú tam sociálne média. Hannah si podreže zápästie, zatiaľčo v knihe poje tabletky.

13. Hlavné postavy nečítali knihu pred tým, než boli obsadení do rolí

Katherine Langford ju prečítala pred začiatkom natáčania. Dylan Minnette sa však rozhodol tak neurobiť, kvôli rozdielom medzi knihou a show, a chcel, aby bol pre neho seriál autentický.

 

Zdroj: cosmopolitan.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.