Photo by Pete Bellis on Unsplash.com

Ako sa hovorí: čo sa naučíš v mladosti, budeš vedieť stále. Nemalo by to však platiť o zlozvykoch, nemyslíš?

Tu je 11 vecí, ktoré by si už po dvadsiatke nemala robiť.

 1. Nechávať všetko na rodičoch – áno, je pekné keď za teba rodičia všetko urobia, no mala by si si čím skôr zvykať, že tu nebudú vždy a zodpovednosť by si mala prijať automaticky.
 2. Nebrigádovať – v dvadsiatke by si ako-tak mala vedieť, čo ťa baví a mala by si si vedieť na seba zarobiť peniaze. Tým, ako sa ti zvyšujú roky, zvyšujú sa aj tvoje nároky na život a určite je lepšie byť po finančnej stránke samostatná, než pýtať peniaze od rodičov.
  zdroj: Photo by DeMorris Byrd on Unsplash.com
 3. Nevedieť nič uvariť – jedlo je láska, to vieš. No nie vždy budú dni, kedy budeš mať doma navarené teplé jedlo. Jednoduché a zdravé recepty by si mala zvládnuť.
 4. Každý týždeň piť alkohol – sú dni, kedy to potrebuješ, no do dvadsiatky by si sa toho mala zbaviť, pretože to stojí určité náklady a cez víkend si nepoužiteľná.
 5. Nečítať knihy – nie vždy sa múdrosti naučíš z filmov a seriálov. Niekedy je kniha najlepším riešením na to, aby si si rozšírila slovnú zásobu.
 6. Nestarať sa o svoje vnútro a telo – život je len jeden a podľa toho, ako sa o svoje telo budeš starať, tak bude tvoj život vyzerať. Staraj sa o neho a telo sa ti odvďačí.
 7. Nezaujímať sa o to, čo sa deje vo svete – svet v ktorom žiješ sa ťa dotýka. V tejto dobe sa dejú strašné veci a tým, že budeš zatvárať oči, nezmiznú. Zaujímaj sa.
 8. Nevedieť šetriť – vždy by si mala mať odložené peniaze bokom. Nikdy nevieš, čo sa stane. Či už sa niečo pokazí, či už bude niekto potrebovať požičať alebo pôjdeš na výlet.
 9. Nevedieť oprať alebo urobiť akúkoľvek domácu prácu – vážne? Nevedieť toto pred dvadsiatkou nie je zrovna niečo, čím by si sa mala chváliť.
 10. Nevedieť napísať životopis – skôr či neskôr pochopíš, že to budeš musieť vedieť. Poďakuješ si, keď sa to naučíš ešte na strednej.
 11. Nemať skutočne pravých priateľov – mať pravých priateľov, ktorí ťa podržia v tých najťažších chvíľach je najlepší pocit, s akým môžeš vstúpiť do dospelosti. Priatelia na zábavy a alkohol sú fajn, no do života ti nič podstatné nedajú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife